Godziny dla seniorów, ważne informacje
unsplash.com Vlad Frolov
Weronika Wasiak - 6 Listopada 2020

Wejdziesz do sklepu i zdębiejesz. Wprowadzono poważną zmianę, sklepowe mogą zrobić nieoczekiwaną rzecz

Godziny dla seniorów będą obowiązywać w zgodzie z nowymi zasadami? Po wejściu do sklepu niektórzy mogą przeżyć spory szok.

Godziny dla seniorów ponownie obowiązują już od kilku tygodni. Podobnie jak wiosną, wzbudziły one sporo skrajnych emocji w opinii publicznej i wprowadziły niemałe zamieszanie wśród właścicieli sklepów. Szybko zaczęły pojawiać się też pierwsze problemy. Najnowsze decyzje Ministerstwa Zdrowia mają pomóc je rozwiązać. Niewiarygodne, co się zmieni.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Godziny dla seniorów według nowych zasad? Decyzja zapadła

Nie w sposób ukryć, że tak jak godziny dla seniorów mają szerokie grono zwolenników, mają też grupę przeciwników. Ponadto, sklepy szybko napotkały problem z rozpoznaniem osób, które między 10:00 a 12:00 mogą obsłużyć, a które nie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w ciągu tych dwóch godzin pracownicy mniejszych i większych sklepów spożywczych są zobowiązani do obsługi wyłącznie klientów powyżej 60. roku życia. Tymczasem ekspedienci mieli spore kłopoty z ich zweryfikowaniem.

Ministerstwo Zdrowia postanowiła zareagować i, jak przytacza Fakt, sekretarz stanu w MZ, Waldemar Kraska, oficjalnie przekazał, że pracownicy sklepów mają możliwość wylegitymowania klientów w godzinach 10:00-12:00 w celu potwierdzenia wieku.

- Przepisami rozporządzenia wprowadzono możliwość przebywania w przestrzeni sklepowej w określonych godzinach osób powyżej 60 roku życia. Oznacza to, że od strony prawnej klient mający status "seniora" to osoba w wieku wyższym niż 60 lat - mówił Waldemar Kraska.

- W przypadku wątpliwości co do wieku klienta, sprzedający uprawniony jest do weryfikacji wieku. Weryfikacja może odbywać się m.in. przez złożenie oświadczenia przez osobę wchodzącą, poproszenie o przedstawienie dokumentu tożsamości lub innego dokumentu potwierdzającego wiek klienta - dodał.

Osoby poniżej 60. roku życia, które miały jeszcze nadzieję na zrobienie zakupów w godzinach dla seniorów mogą się wieź nieźle zdziwić, gdy pracownik poprosi ich o dokument.

Fakt przypomina także, że godziny dla seniorów obowiązują na terenie całej Polski, jednak zwolnieni z nich mogą być właściciele małych sklepików, gdzie konsumenta w pełni obsługuje kasjer stojący za ladą.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Masz samochód? Pojawiły się dwa zupełnie nowe przepisy, wiele z nas nie będzie w stanie uwierzyć

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Jednocześnie Waldemar Kraska zaznacza, że osoby powyżej 60. roku życia mogą bez problemu dokonywać zakupów po za wyznaczonymi godzinami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
  2. Na jaw wyszło, jak mieszka Mariusz Pudzianowski. Bogactwa i luksusy za wielkie pieniądze, przeciętny Polak może jedynie śnić (FOTO)
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  7. Policja ponownie staje na wysokości zadania. Dzielny sierżant nie czekał ani chwili ratując życie 80-latka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News