Godzina policyjna
Pikio.pl
Monika Majko - 7 Listopada 2020

Poseł ujawnił na żywo, co z godziną z policyjną w Polsce. Wszyscy słuchacze wstrzymali oddech

Godzina policyjna w Polsce - poseł wyjawił prawdę o rządowych planach w rozmowie na żywo na antenie RMF FM.

Godzina policyjna w związku z dynamicznie rozwijającą się pandemią koronawirusa obowiązuje m.in. w Czechach i w Hiszpanii. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker ujawnił w rozmowie na żywo rządowe plany dotyczące tej kwestii w Polsce.

Godzina policyjna w Polsce - ujawniono prawdę o rządowych planach

O godzinie policyjnej w Polsce, która miałaby pomóc w zatrzymaniu dynamicznej ekspansji koronawirusa w społeczeństwie, głośno mówił niedawno m.in. wicepremier Jarosław Gowin, który nie wykluczył, że w związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemicznego rząd może wprowadzić ograniczenie przemieszczania się obywateli w określonej porze.

- To rozwiązanie, z którym mamy złe skojarzenia. Ale skoro w coraz liczniejszych krajach Europy obowiązują surowe zasady, że z domu można wychodzić tylko do pracy, na zakupy, krótki spacer rekreacyjny czy w innych niezbędnych życiowo celach, to i u nas trzeba się liczyć z takimi regulacjami - powiedział Jarosław Gowin, cytowany przez Radio Zet.

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówPremier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówCzytaj dalej

Wprowadzenie godziny policyjnej zarządzono w ostatnim czasie m.in. w Hiszpanii, Węgrzech, Słowacji czy Czechach. Przed możliwością jej wprowadzenia w Polsce ostrzegał również gen. Adam Rapacki, były wiceszef policji, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

- Spodziewam się u nas wprowadzenia godziny policyjnej. Oficjalnym uzasadnieniem będzie zapewne gwałtowny, postępujący wzrost zachorowań i tu rządzący powołają się na przykłady innych krajów, które już to zrobiły. Nieoficjalną przyczyną natomiast będą protesty, które rozlewają się na cały kraj - powiedział gen. Adam Rapacki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Wiceszef MSWiA rozwiał wątpliwości

O godzinę policyjną zapytał wiceszefa MSWiA Krzysztof Ziemiec, podczas ich porannej rozmowy na antenie RMF FM. Paweł Szefernaker stanowczo zaprzeczył, jakoby polski rząd miał w planach podjęcie takich działań.

- Nie ma mowy o takich rozwiązaniach. (Też o) tak daleko idących rozwiązaniach, jak zamykanie granic, które było na wiosnę - przekazał wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Mateusz Morawiecki już nie wytrzymał. Padły ostre słowa do wszystkich Polek i Polaków

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Paweł Szefernaker poinformował również, że decyzja w sprawie ewentualnego ponownego lockdownu w kraju zapadnie na początku przyszłego tygodnia.

Od soboty 29 listopada obowiązują w Polsce nowe obostrzenia, rząd wprowadził m.in. czasowy zakaz prowadzenia działalności przez instytucje kultury, kina, teatry i biblioteki, a także ograniczenia w handlu oraz sektorze hotelarskim. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie poprawie w ciągu najbliższych dni, następnym krokiem w walce z pandemią koronawirusa będzie już tylko narodowa kwarantanna.

- Krok za tą granicą, tylko jeden krok za tą granicą, którą dzisiaj wyznaczamy, za tym hamulcem bezpieczeństwa, który dzisiaj mocno wciskamy, krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown i całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów po to, żeby powstrzymać najgorsze, czyli pęknięcie w całości służby zdrowia - przekazał na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  2. Piękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełom
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Odkryto rewolucyjny materiał. Dzięki niemu będzie można stworzyć komputery przyszłości
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News