Kiedy premiera Godzilla II? Widzowie nie mogą się doczekać

Kiedy premiera Godzilla II? Widzowie nie mogą się doczekać Źródło: youtube.com/Warner Bros. Pictures

Godzilla II: Król potworów to film, na który czeka każdy fan ogromnych bestii i ich zmagań. Ta tradycyjna już seria filmów wywodząca się z Japonii ma bardzo długą historię. Czy najnowszy film sprosta ciężarowi oczekiwań? Wygląda na to, że na ekranach będzie się bardzo dużo działo.

Godzilla II: Król potworów już niedługo pojawi się w kinach. Czy zaskoczy widzów tak samo, jak pojawienie się na Ziemi dziesiątek ogromnych potworów? Na pewno premiera ta wywoła poruszenie - podobnie jak wśród bohaterów pojawienie się wielkiego, ognistego potwora.

Godzilla II: Król potworów

Druga odsłona nowej sagi o Godzilli już niedługo ukaże się w kinach. Będzie to 35. film we franczyzie zajmującej się historią Godzilli. Pierwszy film o tym zmutowanym potworze pojawił się już w 1956 roku w Japonii, gdzie od razu zdobył sobie ogromne rzesze fanów. Najnowsze odsłony, czyli film Godzilla z 2014 roku i sequel Godzilla II: Król potworów, produkowane są już w Hollywood, jednak bazują one na historiach opowiedzianych wcześniej w filmach japońskich. 

Fabuła najnowszej części zaczyna się od chwili, gdy ogromny, zmutowany potwór budzi się ze snu i zaczyna terroryzować Ziemię. W nowym filmie nie zobaczymy tylko najpopularniejszego, tytułowego potwora. Godzilla II: Król potworów przedstawia walkę tytułowego potwora z innym, nazywanym King Ghidorah. Stoczą one krwawą walkę o przywództwo nad tytanami - wielkimi stworami sprzed wieków, które prześladują mieszkańców naszej planety. Kto wyjdzie cało z tego pojedynku? Czy tytani zawładną światem? Jeśli tak, ludzkość jest skazana na śmierć - przecież dla tytanów jesteśmy tak nieistotni jak mrówki.

Godzilla II: Król potworów - kiedy premiera?

Czekanie na premierę filmu Godzilla II: Król potworów wystawiło na próbę cierpliwość nawet największych fanów sagi o potworach. Powstanie drugiej części historii ogłoszono już miesiąc po premierze filmu Godzilla z 2014 roku. Od tamtego czasu pojawiło się wiele trudności związanych z produkcją. Największą było odejście reżysera odpowiedzialnego za sukces pierwszej części, Garetha Edwardsa, jak i scenarzysty Maxa Borensteina. Projekt został przejęty przez Michaela Doherty'ego, który był zajął się zarówno za reżyserią, jak i scenariuszem do filmu. 

Data premiery filmu była przesuwana wiele razy, nie tylko z powodu zmian na stanowisku reżysera i scenarzysty, ale też z powodu przejęcia produkcji filmu przez Warner Bros Pictures. Ostatecznie film ma trafić do kin już 31 maja 2019 roku. Opinie widzów, którzy mogli zobaczyć przedpremierowe pokazy Godzilli, są bardzo dobre - wspominają, że bazuje na tradycji filmów japońskich i niweluje niedociągnięcia ekranizacji z 2014 roku.

  1. Gdzie oglądać nowego Aladyna online? Warto przypomnieć sobie bajkę sprzed lat
  2. Zwiastun Aladyna jest poruszający. Co zdradza trailer?
  3. Gdzie obejrzeć Czarnobyl HBO? Serial dostępny w sieci
  4. Serial o Czarnobylu na HBO GO. Czym zaskoczy nas premiera nowej produkcji stacji?
  5. Ile kosztują najdroższe buty świata? Ta cena jest oszałamiająca
Następny artykuł