Gniezno: Wyciągnął broń i zaczął strzelać do ludzi w autobusie

Gniezno: Wyciągnął broń i zaczął strzelać do ludzi w autobusie

Kolejna strzelanina w naszym kraju. Polsko autobus zaatakowany! Ostrzelano go z broni, pasażerowie nie mieli jak uciec. To straszne co się wydarzyło.

To kolejna strzelanina na za zachodzie kraju. Autobus miejski MPK w Gnieźnie został ostrzelany przez nieznanego sprawcę. Do ataku doszło, kiedy pojazd odbywał swój wieczorny kurs. Sytuacja miała miejsce 1 grudnia około godziny 21. Wieczorny kurs jednego z autobusów miał przebiec jak zwykle spokojnie. W rejonie ul. Armii Krajowej koło os. Grunwaldzkiego, niedaleko parku jordanowskiego pojazd został ostrzelany. W sumie otrzymał kilka trafień. ZOBACZ TAKŻE: DZIEJE SIĘ W POLSKIM MIEŚCIE! ZACZĄŁ STRZELAĆ Z BRONI DO PRZERAŻONYCH LUDZI NA ULICY W wyniku strzelaniny zostało uszkodzone poszycie autobusu oraz kilka szyb. W pojeździe znajdowali się pasażerowie, którzy przestraszeni i spanikowani próbowali uciec z autobusu, jednak nie mieli jak, więc musieli się ukrywać na jego podłodze.

Strzelał ze śrutu

Na miejsce natychmiast wezwano policje. Śledczy od razu rozpoczęli czynności dochodzeniowe. Nie wiadomo na razie, kim jest sprawca i jak wyglądał. Prawdopodobnie strzelał z broni pneumatycznej. Śrut na szczęście nie zranił żadnego z pasażerów, ale nie wiele brakowało, gdyż przebił szybę tuż obok jednego z nich.
- W autobusie byli pasażerowie, na siedzeniu obok rozbitej szyby siedział pasażer. Aż strach pomyśleć jakby to się mogło skończyć, gdyby śrut poleciał kawałek dalej. Sprawą zajmuje się policja, która bardzo szybko przyjechała na miejsce zdarzenia. Mam nadzieję, że uda się zatrzymać osobę odpowiedzialną za zdarzeniepoinformował nas Piotr Stasiak, prezes MPK Gniezno. ZOBACZ TAKŻE: CO TAM SIĘ DZIEJE?! KRWAWY ATAK I STRZELANINA W WARSZAWIE Policja prosi o informacje wszystkich, którzy w tym czasie mogli znajdować się na miejscu zdarzenia. Całe szczęście nikomu nic się nie stało, ale sprawca może ponowić swój atak. Przedwczoraj w Szczecinie również padły strzały. Pijany mężczyzna uszkodził elewacje budynków i kilka banerów reklamowych, po czym poszedł pić alkohol w pobliskim barze. Wspominaliśmy o tym wczoraj na Pikio.pl. Fot. MPK Gniezno Źródło: gniezno24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News