Główny imam moskiewskiego meczetu centralnego (drugi co do wielkości meczet w Europie, oddany do użytku w 2015 roku) Ildar Aljautdinow oznajmił, że bestialskie zabójstwo czteroletniej dziewczynki, popełnione przez jej nianię, nie ma żadnego związku z religią.

Aljautdinow stwierdził, że moskiewska wspólnota muzułmańska głęboko przeżyła powyższe zdarzenie, które nie ma nic wspólnego z religią. Imam nazwał sprawczynię osobą chorą psychicznie, działającą pod wpływem bliżej nieznanych sił oraz wyraził wdzięczność rosyjskim mediom państwowym za to, że nie nagłaśniały informacji o zbrodni na swoich antenach. Duchowny uważa, że nagłaśnianie zdarzenia może spowodować to, że w rosyjskim społeczeństwie zaostrzą się animozje na tle religijnym i narodowościowym.

W rosyjskiej stolicy mieszka co najmniej 2 miliony wyznawców islamu, a według niektórych szacunków (wiele osób z byłych radzieckich republik położonych w Azji Środkowej pracuje w Moskwie nielegalnie, lub sezonowo) ich liczba może sięgać aż 5 milionów.

W poniedziałek w jednym z moskiewskich mieszkań, podczas gaszenia pożaru, zostały znalezione pozbawione głowy zwłoki czteroletniej dziewczynki. Nieco później w okolicach stacji metra Październikowe Pole została zatrzymana 38-letnia obywatelka Uzbekistanu, Gjulczechra Bobokułowa, która chodziła po ulicy z obciętą głową dziewczynki, wykrzykując, że ma przy sobie ładunki wybuchowe, których zaraz użyje oraz frazę „Allahu akbar!” (Bóg jest wielki). Kobieta podczas rozprawy sądowej wyznała, że to Allah ,,nakazał” jej zabić swoją podopieczną.

Józef Gawron

ZOBACZ TAKŻE – Moskwa: Kobieta wyznaje dlaczego odcięła głowę dziecku „Allah mi kazał, on każe zabijać”

źródło: tvrain.ru

...

Zobacz również