Już wiadomo, do kiedy konkretnie będziemy nosić maseczki. Głos zabrał właśnie Główny Inspektor Sanitarny

Już wiadomo, do kiedy konkretnie będziemy nosić maseczki. Głos zabrał właśnie Główny Inspektor Sanitarny Źródło: pikio.pl

Główny Inspektor Sanitarny zabrał właśnie głos w najważniejszej sprawie, nad którą zastanawia się wielu Polaków. Pandemia koronawirusa spowodowała, że w życie weszło wiele obostrzeń i rozporządzeń. Jednym z nich jest najbardziej uciążliwa decyzja, czyli noszenie maseczek ochronnych lub zasłanianie ust i nosa w inny sposób. Wiadomo już, do kiedy będziemy je nosić.

Główny Inspektor Sanitarny wypowiedział się na jeden z ważniejszych tematów, który nieustannie pojawia się podczas rozmów o pandemii. Maseczki ochronne obecnie obowiązkowe są w każdym miejscu, gdzie nie możemy zachować dystansu społecznego, w sklepach, galeriach handlowych, transporcie zbiorowym czy w aptekach i urzędach. Do kiedy będziemy je nosić?

Główny Inspektor Sanitarny zabrał głos w sprawie maseczek ochronnych. Wiadomo już, do kiedy będziemy je nosić

W rozmowie z TVN24 uczestniczył dziś Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. Podczas wywiadu, dziennikarze usiłowali się dowiedzieć, kiedy może pojawić się szczepionka na COVID-19. Niestety, Główny Inspektor Sanitarny nie ma dla wszystkich dobrych wiadomości. Okazuje się, że poczekać będziemy musieli jeszcze dłużej. 

- Mam przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie później niż się wszystkim wydaje, w połowie 2021 r.. Myślę, że będzie to połowa przyszłego roku - przekazał. 

Główny Inspektor Sanitarny zaznaczył, że do pojawienia się szczepionki na COVID-19, Polacy najprawdopodobniej zobligowani będą do zasłaniania ust i nosa, np. przy pomocy maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, czyli tam, gdzie do dziś obowiązuje zasada noszenia maseczek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Główny Inspektor Sanitarny: nie tylko od szczepionki będzie uwarunkowane noszenie maseczek 

Podczas rozmowy Główny Inspektor Sanitarny dodał, że "musimy analizować sytuację epidemiologiczną związaną z danym terenem". Na podstawie analiz podejmowane będą decyzje dotyczące np. obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Co więcej, Pinkas zaznaczył, że "są takie powiaty w Polsce, gdzie nie ma w tej chwili żadnego zachorowania".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Znika kolejny zakaz. Polacy długo czekali na tę decyzję

Podczas rozmowy Pinkas poruszył także temat powrotu do szkół. Główny Inspektor Sanitarny jest przekonany, że wszystkie decyzje w sprawie zostaną podjęte po 15 sierpnia. "Koronawirus nie daje szansy, żebyśmy przewidywali z dużym naddatkiem czasu" zaznaczył, dodając, że sytuacja w szkołach będzie dynamiczna, ale nauczyciele, rodzice i uczniowie będą mogli liczyć na pomoc rządu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem
  8. Królikowski szaleje z dziewczyną na wystawnych kolacjach. Wszyscy zwrócili uwagę na piękny pierścionek, aktorka od razu odpowiedziała
  9. Przykra wiadomość dla milionów Polaków. Wszystko okazało się dopiero po zakończeniu kampanii

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News