Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał

Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał Źródło: Instagram

Głosowanie i jego rozkład głosów w trakcie wczorajszej Eurowizji Junior może zaskakiwać. Jakie kraje przyczyniły się do kolejnej wygranej Polski? Koniecznie zobaczcie wyniki - tego z pewnością nikt się nie spodziewał.

Głosowanie wyłania zwycięzców konkursu Eurowizji. W zeszłym roku dzięki głosom widzów z całego świata Eurowizję Junior wygrała 13-letnia wówczas Roksana Węgiel, która zaśpiewała utwór "Anyone I Want To Be". Dzięki temu nasz kraj otrzymał możliwość organizacji tegorocznego konkursu, Telewizja Polska przyjęła propozycję, a na miasto-gospodarza wybrano Gliwice. Również w tym roku mamy ogromny powód do dumy. Polska zwyciężyła drugi raz z rzędu za sprawą 12-letniej Viki Gabor. Dziewczyna wystąpiła z piosenką "Superhero".

Głosowanie na Polskę podczas Eurowizji Junior 2019 - co przyczyniło się do wygranej?

Viki Gabor pojawiła się na scenie w towarzystwie tancerzy i dzieci tłumaczących piosenkę na język migowy.

- Dużo dzieci ogląda Eurowizję i nie wiedzą o co chodzi, więc chciałabym wytłumaczyć o czym jest piosenka i zrobić coś miłego dla nich, a nikt tego wcześniej nie zrobił - tłumaczyła nastolatka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Piosenka nawiązywała do zmian klimatu, a elementem scenografii był zegar odmierzający czas do zbliżającej się katastrofy. To bardzo aktualny temat, biorąc pod uwagę popularność strajku klimatycznego młodzieży na całym świecie i kultowego już występu Grety Thunberg podczas szczytu ONZ. Nie dziwi zatem, że Viki skradła serca zarówno jurorów, jak i widzów z całego świata zgromadzonych przed telewizorami. 

Maksymalną liczbę punktów Viki dostała od dwóch krajów

W głosowaniu jurorów Polska otrzymała 112 punktów, co dało jej drugie miejsce. Z kolei w głosowaniu widzów Viki zdobyła aż 166 punktów, czyli łącznie 278. Na drugim miejscu uplasował się Kazachstan, a na trzecim Hiszpania. Co ciekawe, to właśnie dwaj najwięksi rywale przyznali Polsce po maksymalnej liczbie 12 punktów. Dziesiątki otrzymaliśmy od Francji, Białorusi, Malty i Serbii, natomiast osiem od Ukrainy i Holandii. Z kolei Australia i Armenia nie przyznały naszej reprezentantce żadnych punktów.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktor „Młodych wilków” miał dopuścić się strasznej zbrodni. Szczegóły do dziś budzą grozę
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

Na wynik końcowy uczestników złożyły się punkty od internautów oraz od jury w stosunku 50:50. W każdym kraju uczestników oceniało też jury składające się z trójki profesjonalistów z branży muzycznej i dwójki dzieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał
  2. Wyciekł ścinający z nóg wywiad z Viki Gabor sprzed Eurowizji. Wyjawił co zrobi, jeśli wygra
  3. Prosty przepis na ciasto lepsze niż zwykły makowiec dzięki tajnemu składnikowi! Jest lekkie i aksamitne, zrobi furorę na świątecznym stole
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News