Przywitania Emmanuela Macrona i Donalda Trumpa przy okazji szczytu NATO od razu zainteresowały opinię publiczną i media. Najpierw głośno było o tym, jak przedstawiciel Francji został niejako skarcony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych mocnym i zamaszystym uściśnięciem dłoni. Później jednak Macron odpowiedział Trumpowi tym samym, zaznaczając, że nie był to wcale przypadek.

– To był moment prawdy. Musiałem pokazać, że nie będę szedł na małe ustępstwa, nawet symboliczne powiedział nowy prezydent Francji tamtejszym mediom. Musiał skomentować to, co się wydarzyło, gdyż w internecie wręcz zawrzało. Uścisk był na tyle mocny i długi, że dłonie mężczyzn pobielały. Nawet gdy Trump puścił już rękę Macrona, ten dalej ją przytrzymywał.

Według mediów prezydent Francji był przygotowany także na to, co zrobił wcześniej przedstawiciel USA, kiedy podczas uścisku dłoni znacząco przyciągnął go do siebie, chcąc zdominować sytuację. W jaki sposób obronić się przed tym charakterystycznym dla Trumpa zachowaniem Macronowi doradzać miał nawet ambasador Francji w USA Gerard Araud.

 

Fot. Twitter
Fot. Twitter

...

Zobacz również