Głośny proces gwałcicieli zakończony. Ośmiu Irakijczyków wreszcie z wyrokami

Głośny proces gwałcicieli zakończony. Ośmiu Irakijczyków wreszcie z wyrokami Źródło: fot. flickr

Ośmiu Irakijczyków, którzy w sylwestrową noc dokonali gwałtu na 28-letniej Niemce, usłyszało dziś wyrok. Sąd w Wiedniu skazał ich na kary od 9 do 13 lat więzienia. Oskarżeni nie przyznają się oczywiście do winy i zapowiadają apelację.

Do zbiorowego gwałtu na młodej kobiecie miało dojść w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Irakijczycy spotkali ją pijaną w mieście (miała we krwi ponad 2 promile alkoholu), zaprowadzili do swojego mieszkania i tam kolejno wykorzystali.

Co zaskakujące, wszyscy oskarżeni mężczyźni, w wieku od 22 do 48 lat, byli ze sobą spokrewnieni. Oprócz nich, w mieszkaniu znajdował się jeszcze jeden Irakijczyk, który został uniewinniony, ponieważ udowodnił, że w czasie całego zajścia spał, a dziewczynę zobaczył dopiero rano. Inny za to stwierdził, że rzeczywiście doszło między nim i ofiarą do zbliżenia, jednak z jej nieprzymuszonej woli. Ten jednak usłyszał słuszny wyrok.

Żaden z mężczyzn nie przyznał się do winy. Wszyscy twierdzą, że będą odwoływać się od kary, którą zostali skrzywdzeni. Policja nie ma jednak złudzeń, że to oni stoją za zbiorowym gwałtem na młodej Niemce.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News