Bohaterka ostatnich dni oznajmiła, że jest lesbijką. Nie tylko PiS w szoku

Bohaterka ostatnich dni oznajmiła, że jest lesbijką. Nie tylko PiS w szoku

Marta Lempart to jedna z najbardziej zaangażowanych w ostatnim czasie kobiet opozycji. Nie jest związana ani z żadną partią polityczną obecną w Sejmie ani KOD czy Obywatelami RP, zgromadziła już szerokie grono słuchaczy i zwolenników wśród przeciwników PiS. Właśnie postanowiła publicznie powiedzieć o swojej orientacji seksualnej.

Lempart znana jest głównie jako wrocławska aktywistka, która walczy o prawa kobiet. Szczególnie głośno zrobiło się o niej po fali czarnych protestów, które przemknęły przez Polskę w 2016 roku. Choć wiele osób chciałoby, żeby aktywistka zaangażowała się w walkę z PiS na szczeblu krajowym, Lempart wciąż angażuje się najbardziej w sprawy swojego miasta - Wrocławia. Obecnie głośno protestuje przeciw największej partii opozycyjnej: Platformie Obywatelskiej.

Marta Lempart przeciw Platformie ujawnia orientację

Wszystko przez kandydata, którego partia Schetyny wystawiła do wyborów prezydenckich we Wrocławiu. Mowa o Kazimierzu Michale Ujazdowskim, który jeszcze niedawno był wiceprezesem PiS. Ruch ten mocno zszokował nie tylko sporą część polityków PO, ale także inne partie opozycyjne oraz aktywistki takie jak Lempart. Sama wrocławianka postanowiła dać kandydaturze mocny odpór, wypowiadając otwartą wojnę PO. Spotkała się jednak z falą niezrozumienia i krytyki. Wówczas wypaliła z grubej rury. Bohaterka opozycji otwarcie powiedziała o swojej orientacji seksualnej w emocjonalnym wpisie na Twitterze. Z pewnością te słowa zszokowały nie tylko Prawo i Sprawiedliwość. - Nie rozumiem zdziwienia, że ja, lesbijka, namaszczenie przez Platformę homofoba, zwolennika terapii reparatywnej i zakazu Marszu Równości na opozycyjnego kandydata na prezydenta Wrocławia traktuję dość osobiście - skomentowała ostro, przy okazji ujawniając orientację. Marta Lempart twitter.com/martalempartZOBACZ TAKŻE:
1. Głośny coming out gwiazdy kochanej przez wszystkich 2. Znany dziennikarz i czołowy polityk jest gejem. Zdjęcie podzieliło wyborców źródło: twitter.com Następny artykuł