Katolicy domagają się dymisji abp. Leszka Głódzia
Piotr Bernaciak - 16 Maja 2019

Katolicy domagają się dymisji abp. Leszka Głódzia

Głódź jest obecnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce. Jego ostatnia wypowiedź spowodowała wielkie poruszenie nie tylko wśród niewierzących, ale również katolików. Teraz zaczęto nawet domagać się dymisji arcybiskupa.

Głódź jako jeden z najważniejszych duchownych polskiego Kościoła, musiał odnieść się do sprawy, o której w ostatnim czasie mówi cały nasz kraj. Chodzi oczywiście o słynny film braci Sekielskich, w którym przedstawiony jest prawdopodobnie największy problem, z jakim obecnie muszą radzić sobie księża. Coraz częściej słyszymy głosy ofiar kapłanów sprzed lat, które dopiero teraz decydują się na wyjawienie koszmaru sprzed lat.

Wiele osób spodziewało się, że wzbudzający skandale arcybiskup i tym razem wypowie słowa, które doprowadzą do wielkiego poruszenia, jednak prawdopodobnie nikt nie przypuszczał, że mogą one być do tego stopnia przerażające. Duchowny doprowadził do sytuacji, w której nawet katolicy zaczynają głośno domagać się jego dymisji.

Małgorzata Socha pokazała mamę.Mama Małgosi Sochy wygląda jak pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska. Powalające zdjęcie podbija internetCzytaj dalej

Głódź jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce

W miniony weekend miała miejsce premiera filmu "Tylko nie mów nikomu" autorstwa braci Sekielskich. Dziennikarze przedstawili w nim jeden z największych problemów Kościoła, jakim jest pedofilia, , wspominając wydarzenia, do których doszło na terenie naszego kraju. Produkcja w krótkim czasie zyskała aż 17 milionów wyświetleń, a w internecie rozpoczęły się dyskusje na temat tego, jak walczyć z przerażającym problemem.

Wydawało się, że rozmowy dotyczą wyłącznie tego zagadnienia, jednak okazuje się, że niektórzy rozważają, czy powinno się uznawać ten problem za poważny. Jedną z takich osób jest arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który zdecydował się na krótką, jednak wyjątkowo oburzającą wypowiedź. Zapytany o reportaż stwierdził, że "nie ogląda byle czego".

Głódź jest krytykowany również przez katolików

Choć już przeprosił i wytłumaczył swoje słowa, burzę wywołał również fakt, że arcybiskup koncelebrował pogrzeb Franciszka Cybuli - księdza, któremu udowodniono przestępstwa na tle seksualnym. Ujawniono, że duchowny nie tylko wiedział o jego czynach, ale starał się je wręcz zatuszować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pedofilia a najgłośniejsze polskie nazwiskaNajgłośniejsze polskie nazwiska zamieszane w pedofilięCzytaj dalej

- Wczoraj były przeprosiny dla ofiar i podziękowania dla Sekielskiego za film, dziś arcybiskup Głódź w kilku słowach zilustrował prawdziwy stosunek hierarchów do tematu - pisała na Twitterze jedna z internautek w dniu, gdy ujawniono komentarz duchownego.

Teraz dochodzi do sytuacji, w której nawet katolicy domagają się dymisji arcybiskupa. Z pewnością będzie o to trudno ze względu na pełnienie wysokiej funkcji, jednak emocje wciąż narastają, a społeczeństwo traci cierpliwość. W mediach społeczonściowych widać coraz więcej komentarzy negatywnie opisujących zarówno duchownego, jak i całą instytucję Kościoła i innych księży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Koszmarne informacje Polsatu. Helikopter rozbił się na skoczni narciarskiej
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Pedofilia a najgłośniejsze polskie nazwiskaNajgłośniejsze polskie nazwiska zamieszane w pedofilięCzytaj dalej

źródło: naTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News