Wstyd! Polscy emeryci żyją w biedzie, a posłowie dają sobie astronomiczne odprawy

Wstyd! Polscy emeryci żyją w biedzie, a posłowie dają sobie astronomiczne odprawy Źródło: fot. pxhere.com

Emerytury, które otrzymują dziś Polacy, są skandalicznie niskie. Pomimo setek tysięcy złotych przekazanych ZUS-owi, przez całe swoje późne życie emeryci otrzymują skromny ułamek tego, co oddali, a reszta jak się powszechnie uważa, przekazywana jest na dziurę budżetową. Podczas gdy nasi najstarsi rodacy często żyją w biedzie i zmuszeni są pracować pomimo podeszłego wieku, emerytowani posłowie otrzymują grube tysiące.

Pod adresem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych padło już tysiące zarzutów o marnotrawienie uzyskanych z racji obowiązkowości składek pieniędzy. Każdy chyba widział, jakie "pałace" stawia sobie ZUS, a sprawa sauny w gabinecie dyrektora szczecińskiego oddziału tej instytucji trafiła na pierwsze strony gazet. Od lat mówi się także, że składki wpłacane do ZUS nie są wykorzystywane na świadczenia emerytalne, ale na funkcjonowanie samego państwowego ubezpieczyciela. Lista dowodów na to, że dogłębna reforma całego systemu emerytalnego, który w warunkach ujemnego przyrostu naturalnego nie ma prawa w ogóle funkcjonować, jest bardzo długa. W tej sytuacji tym bardziej zaskakuje ilość złotówek, które emerytowani posłowie dostają z okazji swojego przejścia na emeryturę. Astronomicznie wysokie stawki, zatrważają.

Rekordowo wysokie emerytury polityków

Partie opozycyjne i rządzące różni wiele, ale łączy jedno - pieniądze i to niemałe. Łasi na pieniądze są nie tylko ministrowie Zjednoczonej Prawicy, ale również spora część pozostałych posłów. Jak się okazuje, najstarsi z nich z okazji przejścia na emeryturę otrzymali aż trzykrotność swoich pensji. Jarosław Kaczyński na przykład dostał, aż 30 tys. złotych, jednorazowo i to bez potrzeby składania wniosku. Takie jest po prostu prawo. O ile prezes PiS i jego koledzy na podobnych stanowiskach są jeszcze osobami ważnymi w polskich realiach politycznych, to zdecydowana większość posłów zajmuje się jedynie trzymaniem partyjnej dyscypliny. Przeraża więc fakt, że wielu z nich także otrzyma swoje trzykrotności pensji, podczas gdy najstarszych Polaków nie stać na leki i żywność, a przepracowali całe dekady i to często w państwowych przedsiębiorstwach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. SENSACJA! Tusk wraca do Polski już JUTRO, Kaczyńskiemu opadła szczęka
  2. Półnagi polski premier na nagraniu. Skandal jakiego nie było
  3. Warszawa: ministerstwo oblężone. Tysiące wyszły na ulice
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News