Legendarny muzyk nie żyje. Przegrał z rakiem

Legendarny muzyk nie żyje. Przegrał z rakiem

Muzyczny świat pogrążył się właśnie w żałobie. Nie żyje Glenn Branca, wyjątkowy artysta, który swoją pracą przyczynił się do powstania takich zespołów jak Sonic Youth czy Swans. Gitarzysta miał 69 lat.

Branca interesował się muzyką od zawsze, jednak grać zaczął dopiero, gdy skończył 15 lat. Był jednak wyjątkowo uzdolnionym nastolatkiem, którego w przyszłości czekała gigantyczna kariera.

Nie żyje Glenn Branca

Poza grą na gitarze, zajmował się produkowaniem muzyki oraz jej komponowaniem. Stworzył kilka zespołów oraz indywidualnie współpracował z genialnymi artystami, takimi jak chociażby David Bowie. - Zeszłej nocy Glenn Branca odszedł we śnie z powodu raka gardła - poinformowała na Facebooku żona gitarzysty, Reg Blood.

Tragedia znanego muzyka

- Żył pełnią życia i nie żałował niczego. Dziękuję wszystkim fanom i muzykom, dzięki którym było to możliwe - dodała także życiowa partnerka artysty. Świat nowojorskiej awangardy pogrążył się obecnie w żałobie. Do rodziny muzyka spływają jednak właśnie kondolencje z całego świata. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Media: Wiemy, czy Wojewódzki i Renulka NAPRAWDĘ się rozstali
  2. 50-letnia gwiazda TVN jest w ciąży! I pokazała się całkiem nago [ZDJĘCIE]
  3. Koszmar Kasi Cichopek. „Żebyś PORONIŁA S*KO! Żeby bachor był MARTWY”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News