GIS interweniuje. Wycofano pastylki do ssania z bakteriami

GIS interweniuje. Wycofano pastylki do ssania z bakteriami Źródło: fot. pixabay.com

GIS musiał pilnie zainterweniować w sprawie popularnych pastylek do ssania. W suplemencie zostały wykryte niebezpieczne bakterie, które mogą zagrażać zdrowiu. Specyfik wycofano z polskich aptek. 

GIS musiał podjąć pilną interwencję w związku z pastylkami do ssania dla dzieci. Cała partia suplementu "Bactitis kids", którego producentem jest Lek Pharma, została wycofana ze sprzedaży na terenie Polski. Powodem była bakteria, która mogła stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi. Narodowy Instytut Leków przebadał specyfik na zlecenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Badania próbek wykazały, że w produkcie występują bakterie, których nie uwzględniono w jego podstawowym składzie. Ponadto skład zdecydowanie odbiega od tego, co producent deklaruje na etykiecie. W związku z tymi nieprawidłowościami Główny Inspektorat Sanitarny musiał wycofać pastylki do ssania "Bactitis kids" ze sprzedaży.

GIS wycofuje popularny specyfik ze sprzedaży. Bactitis Kids nie jest bezpieczny dla dzieci!

Zawiniła niedeklarowane w składzie bakterie Enterococcus faecium, Enterococcus gallinarum. Natomiast bakteria Streptococcus salivarius występowała w zaniżonej ilości w stosunku do proporcji przedstawionych na etykiecie produktu. Eksperci GIS stwierdzili, że nieprawidłowość ta może mieć negatywne skutki dla zdrowia dzieci. Pastylki "Bactitis kids" to nie lek w ścisłym znaczeniu tego słowa. Jest to suplement diety do specjalnego przeznaczenia medycznego. Są przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych w przypadku nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych oraz po przebytej anginie, infekcjach wirusowych nosa oraz gardła. Są to bardzo częste infekcje u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rodzice, którzy stosowali specyfik "Bactitis kids", będą musieli poszukać innych środków zaradczych.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Niebezpieczna partia została wycofana, ale lepiej zrezygnować ze stosowania produktu

Osoby, które stosują ten środek, powinny uważnie przyjrzeć się opakowaniu. Pastylki z datą spożycia do 12.2020 zawierają niewłaściwe proporcje bakterii i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. GIS co prawda wycofał wadliwą partię, ale zaleca ostrożność wobec środków dystrybuowanych przez producenta "Bactitis kids". Bardzo ważne, aby ten komunikat dotarł do jak największej ilości osób, ponieważ wielu rodziców wybiera ten specyfik jako środek zaradczy w przypadku infekcji u dzieci. W chwili obecnej Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje działania prowadzone przez producenta leku, a konsumentom zdecydowanie odradza zakup i stosowanie tego produktu.Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim są piękne siostry Małgorzaty Kożuchowskiej? Wybrały zaskakujące zawody!
  2. Ewa Drzyzga KOLOSALNIE SCHUDŁA! Wszystkiemu winna poważna choroba dziennikarki
  3. Właśnie ujawniono, kto odpowiada za "ośmiornicę śmieciową". Rząd PiS zamarł
  4. Niektórym fanom odebrało mowę. Zdjęcie Rozenek w samej bieliźnie krąży po sieci
  5. Papież Franciszek podjął odważną decyzję. Arcybiskup stanowczo ukarany za pedofilię
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Mamadu
Następny artykuł