GIS alarmuje: Tylko w ubiegłym tygodniu zachorowało 260 tys. Polaków

GIS alarmuje: Tylko w ubiegłym tygodniu zachorowało 260 tys. Polaków

GIS alarmuje! Tylko w ubiegłym tygodniu zachorowało już 260 tys. Polaków. Zapowiada się na to, że będzie tylko gorzej. Zagrożony jest każdy z nas!

GIS alarmuje! Co prawda mamy teraz sezon grypowy, ale tylu zachorowań w Polsce już dawno nie było. Tylko w ubiegłym tygodniu na grypę zapadło 260 tys. Polaków. ZOBACZ TAKŻE: Wybuch epidemii w całych Czechach. Czy grozi nam to w Polsce?

GIS alarmuje!

To szokujący bilans. Na grypę chorują teraz dosłownie wszyscy, a co gorsza, każdy z nas wciąż jest narażony na zachorowanie. W tym momencie tysiąc osób trafiło już do szpitali z powodu powikłań po tej chorobie - to nie żarty! Od początku roku na grypę zachorowało pół miliona Polaków. Od początku października - ponad dwa miliony. To bardzo niepokojące, jesteśmy o krok od najprawdziwszej epidemii. ZOBACZ TAKŻE: Ptasia grypa powraca, dziesiątki martwych ptaków w polskim mieście

Najbardziej zagrożeni

Dziennie choruje średnio... 37 tysięcy osób. Najwięcej zachorowań jest w Małopolsce, na Mazowszu, w województwach pomorskim i wielkopolskim. Ponad połowa chorych to dzieci. To bardzo niedobrze. Dzieci i osoby starsze to ludzie z najniższą odpornością. Łatwo łapią takie infekcje i ciężko z nich wychodzą. Grypa, chociaż kojarzy się z czymś niezbyt groźnym, jest bardzo ciężką chorobą. Powikłania po niej mogą człowieka, zwłaszcza mało odpornego, zwyczajnie doprowadzić o śmierci. ZOBACZ TAKŻE: Przerażenie na expose! Morawiecki: Epidemia SPUSTOSZY Polskę!

Najważniejsza jest profilaktyka

To jeden z najwyższych wyników w ostatnich latach - narzeka na ilość zachorowań na grypę Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Aby uchronić się przed zachorowaniem najlepiej byłoby starać się jak najmniej wychodzić z domu. To jednak najczęściej niemożliwe, dlatego pamiętać trzeba o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy nie zapominać o tym, aby brudnymi rękami nie dotykać okolić ust, oczu i nosa i myć ręce najczęściej jak to tylko możliwe. Sama higiena zmniejsza ryzyko zachorowania nawet o połowę. Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News