GIS przekazał niepokojącą informację. Zdradził, ilu młodych ludzi naprawdę choruje, sytuacja jest poważna

GIS przekazał niepokojącą informację. Zdradził, ilu młodych ludzi naprawdę choruje, sytuacja jest poważna Źródło: Unsplash.com Kelly Sikkema

GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) przekazał za pośrednictwem oficjalnych kanałów niepokojące wieści. Podano jaki odsetek wszystkich chorych stanowią ludzie młodzi, dane są porażające.

GIS w czasach epidemii ma ręce pełne roboty. Nie tylko musi zajmować się monitorowaniem chorych, ale także publikuje ważne komunikaty do obywateli z którymi, należy przestrzegać. Teraz opublikowana porażającą statystykę na temat ilości zakażeń wśród ludzi młodych w Polsce.

GIS podał komunikat o tym ilu młodych jest zakażonych. Liczby porażają

- Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia. #zostanwdomu - napisano na Twitterze Głównego Inpsektoratu Sanitarnego.

Według danych Ministerstwa Zdrowia podanych 29 marca o godzinie 20:09, obecnie w Polsce jest 1862 zarażonych osób, z czego 22 zmarły. Zestawiając to z danymi GIS, wychodzi na to, że około 475 zarażonych ma poniżej 30 lat. Biorąc pod uwagę, że Polska ma starzejące się społeczeństwo, jest to naprawdę niemała liczba.

GIS apeluje wszystkich o pozostawanie w domu w miarę możliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie bez powodu w tweecie GIS, umieszczono hasztag #zostanwdomu. Akcja ma promować wychodzenie na zewnątrz tylko w przypadku naprawdę ważnej potrzeby (podstawowe zakupy, przejście się do apteki). Wielu internautów zaangażowało się w akcje, w internecie pojawiają się nagrania, jak spędzają wolny czas w zamknięciu.

Dzisiaj grzeje:  1. Nadchodzą kolejne obostrzenia ws. koronawirusa w Polsce. Chodzi o sklepy i pracę
2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ogłosił wprowadzenie ograniczenia poruszania się. Policja miała zatrzymywać i kontrolować spacerowiczów oraz większe grupy, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii. Mimo to wciąż znajdują się osoby nieprzestrzegające zakazów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: GIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News