GIS wydał ostrzeżenie
Pikio.pl
Irmina Jach - 26 Sierpnia 2020

GIS ostrzega Polaków przed śmiertelną substancją. Ogromne niebezpieczeństwo

GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie skierowane do wszystkich Polaków. Na rynku pojawiła się substancja, która może wywołać poważny uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Wiele osób jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Wiemy, jak się zachować w przypadku zaobserwowania skutków kontaktu z tym specyfikiem.

GIS na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że w kilku krajach europejskich pojawiła się śmiertelna substancja, która jest odpowiedzialna za co najmniej jedenaście zgonów na Węgrzech, do których doszło pomiędzy majem a sierpniem bieżącego roku. Kontakt z tym specyfikiem może być tragiczny w skutkach. Warto zapoznać się z tą informacją i poinformować młodzież o potencjalnym zagrożeniu.

Justyna Żyła dzieciSytuacja jest bardzo poważna. Chodzi o dzieci Justyny ŻyłyCzytaj dalej

GIS ostrzega przed śmiertelną substancją

Na czarnym rynku wielu krajów europejskich pojawił się niebezpieczny narkotyk z grupy syntetycznych kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA. Do tej pory substancja była rozpowszechniana w formie pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do sporządzenia roztworu, suszu przeznaczonego do nasączenia lub gotowego narkotyku w formie suszu roślinnego i tytoniu. Sposób dystrybucji może ulec zmianie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn Beaty Szydło ukrywał tajemnicęWszyscy byli w błędzie? Media dotarły do Tymoteusza Szydło, odkryły ukrywaną tajemnicę?Czytaj dalej

GIS ostrzega, że konsekwencje zażycia narkotyku mogą być bardzo poważne. Objawami mogą być: bóle w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, śpiączka, zaburzenia postrzegania, pobudzenie, ostra psychoza, a przy ciężkich zatruciach ostra niewydolność nerek i uszkodzenia wielonarządowe. Środki kannabinoidoidalne przypominają w działaniu marihuanę lub haszysz, ale mają zwielokrotnioną toksyczność. Mogą powodować poważne problemy psychiczne i zmiany w zachowaniu, a także dolegliwości fizyczne.

Dzisiaj grzeje:

1. Odłożenie na później powrotu dzieci do szkół. Poznaliśmy konkretną datę, media przekazały właśnie komunikat pochodzący z polskiej miejscowości
2. Właśnie dziś weszło w życie nowe obostrzenie. Rząd zmienił zdanie w ostatnim momencie
3. Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne

Obecnie nie istnieje żadne antidotum, które mogłoby okazać się pomocne w leczeniu zatruć spowodowanych zażyciem syntetycznych kannabinoidów. Jedyną formą leczenia jest leczenie objawowe, co przekłada się na duże ryzyko zgonu wśród osób sięgających po te substancje. GIS apeluje, by w razie zaobserwowania objawów zatrucia u siebie lub bliskich, niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe i w miarę możliwości przystąpić do udzielenia pomocy przedmedycznej.

GIS ostrzega także przed zatruciami nowymi typami narkotyków, tak zwanymi "dopalaczami". Produkty te mogą być sprzedawane w formie liquidów do palenia, tabletek, proszków, ziołowych lub plastycznych mieszanek. Często zmienia się stężenie substancji w takich produktach. Osoby, które po nie sięgają, często nie są świadome tego, co tak naprawdę zażywają. Utrudnia to pracę ratowników medycznych i lekarzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVN przekazał pilną wiadomość. Dziś żywioł zagraża wszystkim Polakom
  2. Trwa dramatyczna walka o życie. Rozpaczliwy apel Zenka Martyniuka
  3. Bardzo smutna wiadomość obiegła właśnie media. Nie żyje legendarna Polka
  4. Córka poinformowała media. Nie żyje wielka postać, przegrała z ciężką chorobą
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?

Łukasz Szumowski prawdaFatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiamiCzytaj dalej

Źródło: GIS

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News