GIS nagle zmienił swoją decyzję. Skutki dotkną tysięcy Polaków

GIS nagle zmienił swoją decyzję. Skutki dotkną tysięcy Polaków Źródło: Pixabay.com icsilviu

GIS przychylił się do apelu rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) i podjął decyzję o zmianie. Nowe rozporządzenie dotyczy tysięcy Polaków, którzy powracają do pracy stacjonarnej po przerwie wywołanej przez pandemię koronawirusa na terenie naszego kraju.

GIS poinformował o zmianie swojej decyzji, specjaliści przychylili się do prośby we wniosku, skierowanym do inspektoratu przez rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nowe wytyczne dotyczą tysięcy Polaków, który powracają do pracy po przerwie związaną z powszechnie zarządzoną izolacją.

GIS zmienił swoją decyzję

Główny Inspektorat Sanitarny przychylił się do wniosku rzecznika MŚP i zmienił wytyczne, dotyczące funkcjonowania placówek przedszkolnych na terenie naszego kraju w czasie pandemii koronawirusa. W związku z prośbą skierowaną do Inspektoratu, zwiększono limity dzieci oraz opiekunów, mogących jednocześnie przebywać na terenie ośrodka opiekuńczego.

Według wytycznych z dnia z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w jednej grupie mogło przebywać do 12 dzieci. Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie mogła być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na 1 dziecko i każdego opiekuna.

GIS zwiększył limity w przedszkolach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W nowych wytycznych, wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali ma być nie mniejsza niż 3 metry kwadratowe na 1 dziecko i każdego opiekuna, a łącznie w grupie może przebywać jednocześnie do 16 dzieci. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy od rana dostają pilnego SMS-a od rządowej komórki. Znamy jego treść, chodzi o poważne niebezpieczeństwo

2. W Norwegii odnaleziono ciało młodej Polki. Cały kraj żył sprawą jej zaginięcia 2 lata temu

GIS zareagował na prośbę rzecznika MŚP, dr hab. n. med. Jarosława Pinkasa. Zwiększenie limitów w placówkach opiekuńczych dla najmłodszych, ma ułatwić rodzicom powrót do pracy po domowej izolacji, wymuszonej przez pandemię koronawirusa. Istotnym czynnikiem, który GIS również wziął pod uwagę podczas rozpatrywania prośby rzecznika, były sygnały docierające do MŚP o  istotnych utrudnieniach związanych z uchwalonymi wcześniej limitami dla przedsiębiorców prowadzących przedszkola.

Najlepsze newsy dnia:

ajlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega i wycofuje ulubiony przysmak każdego dziecka. Bardzo duże ryzyko
  2. Krychowiak o wspólnym biznesie z Lewandowskim. Piłkarz złożył publiczną deklarację
  3. Burza w sieci, Narożna poszła na całość. Fani nie spodziewali się, że w końcu poznają prawdę
  4. Zapadła decyzja, Polacy dostaną po 1400 złotych miesięcznie. Wiadomo, kto i kiedy
  5. Córka Jackowskiego już dłużej nie będzie milczała. Wszystko się wydało, porażające wyznanie
  6. Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę, 1400 złotych dla Polaków. Szczegóły odbierają mowę

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News