Stanowcze wezwanie GIS do Polaków. "Czas by Polacy byli mądrzy przed szkodą"

Stanowcze wezwanie GIS do Polaków. "Czas by Polacy byli mądrzy przed szkodą" Źródło: twitter.com Główny Inspektorat Sanitarny

GIS stanowczo apeluje do wszystkich Polaków. Sprawa jest bardzo poważna, chodzi bowiem o zdrowie, a nawet życie. Każdy powinien to przeczytać.

GIS, czyli Główny Inspektor Sanitarny, regularnie zamieszcza w mediach społecznościowych wpisy przekazując w nich ważne dla obywateli kraju informacje. Tym razem są one szczególnie istotne, bowiem wielu mogą uchronić one przed najgorszym. Niestety, niektórzy wciąż lekceważą słowa władz, dlatego eksperci postanowili w zdecydowany sposób zwrócić się do wszystkich. 

GIS stanowczo do Polaków

Od kilku tygodni w Polski rząd walczy z epidemią koronawirusa. Sprawa jest bardzo poważna, bowiem z każdym dniem chorych przybywa. Na szczęście, władze szybko podjęły odpowiednie kroki, zamykając placówki edukacyjne oraz lokale rekreacyjne, a także ograniczając przejazdy między państwami. Choć podjęte dotychczas kroki są bardzo efektywne, niebawem ziścić się może najczarniejsze ze scenariuszy, a wszystko przez wiosnę. Nie da się ukryć, że dni są coraz cieplejsze i jeszcze bardziej słoneczne, aż by się chciało spędzić czas na świeżym powietrzu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niestety, z uwagi na obecną sytuację, każdy powinien możliwie jak najwięcej czasu spędzać w domu, wyjścia ograniczyć do minimum, a także unikać skupisk ludzi. Tylko takie działania mogą pomów w walce z epidemią. Tymczasem, szczególnie młode osoby, zaczynają traktować kwarantannę i przerwę od szkoły jak wiosenne wakacje, wychodząc ze znajomymi i pławiąc się w promieniach słońca. Widząc to GIS, postanowił zaapelować do wszystkich, by nie byli zmuszeni uczyć się na błędach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel ministra. W Polsce mamy już zarażenia poziome

2. Ogromne zmiany w robieniu zakupów. Maksymalnie 50 osób w sklepie, metr odległości, znamy szczegóły

- @GIS_gov apeluje. To naprawdę nie jest czas na spotkanie w gronie przyjaciół, odwiedziny u rodziny czy krewnych. Prosimy zachowujmy się odpowiedzialnie. Kontakty towarzyskie odłóżmy na późniejszy okres. Uczmy się na błędach innych. Czas by Polacy byli mądrzy przed szkodą! - czytamy we wpisie GIS obuplikowanym na Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzycę można zobaczyć w oczach. Objaw, którego nie wolno lekceważyć
  2. Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawo
  3. Niepokojące informacje z centralnej Polski. Znaleziono ciało mężczyzny
  4. Domowy test na koronawirusa, który trwa 10 sekund? Absurdalny i niebezpieczny mit krąży po sieci
  5. Czeka nas ogromny skok cen żywności? Niepokojące incydenty w Polsce, ministerstwo informuje
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News