Ostrzeżenie GIS. Salmonella w popularnym produkcie, nie wolno go spożywać

Ostrzeżenie GIS. Salmonella w popularnym produkcie, nie wolno go spożywać Źródło: Anestiev Pixabay.com

GIS skierował do wszystkich konsumentów poważne ostrzeżenie na temat popularnego produktu, który codziennie ląduje w koszykach. Nie wolno go spożywać, ponieważ może grozić to poważnymi problemami zdrowotnymi. W jednej partii produktu wykryto Salmonellę i trwa akcja wycofywania jej z rynku, jednak klienci, którzy dokonali już zakupu, proszeni są o zwrócenie uwagi na numer widoczny na opakowaniu.

GIS na swojej stronie internetowej opublikował pilny apel Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczący popularnego produktu. Wiele osób nie jest świadomych ogromnego zagrożenia, na jakie mogą się wystawić w przypadku jego spożycia

Ostrzeżenie GIS dotyczy wszystkich konsumentów

GIS poinformował o wykryciu przez Państwową Inspekcję Sanitarną pałeczek Salmonelli w konkretnej partii produktu „Kresto Sezam” (200 g). Trwa wycofywanie zanieczyszczonego produktu, ale część mogła już trafić do domów klientów polskich sklepów, gdzie sprzedawany był sezam tej firmy.

- W produkcie „Kresto Sezam” (200 g) w trakcie badań urzędowych w 1 z 5 badanych próbek wykryto Salmonella Amsterdam i Salmonella Livingstone - portal Biznes Wprost cytuje komunikat wydany przez GIS. W przypadku jego spożycia może dojść do poważnego zatrucia pokarmowego, dlatego jeśli ostatnio dokonałeś zakupu sezamu sprawdź czy numer partii widoczny na opakowaniu nie wskazuje na to, że pochodzi on z zakażonej linii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawdź cyfry widoczne z tyłu opakowania

Produkt o którym mowa, pochodzi z Indii, a jego producentem jest firma VOG Polska Sp. z o.o. mieszcząca się przy ulicy Przemysłowej 8 w Skierniewicach. Data, do której spożyć należy sezam, wskazana przez producenta to 31 sierpnia 2021. Natomiast sam numer zanieczyszczonej partii podany w komunikacie przez GIS to L200551V464, dotyczy to jedynie produktów o wadze 200 g. Produkt ten jest popularny i stosowany jest między innymi do bułek wykorzystywanych do burgerów. Wycofywanie sezamu z Salmonellą nadzorowane jest przez sanepid, a informacja o możliwym niebezpieczeństwie trafiła do klientów. GIS w komunikacie przekazał informację na temat konkretnych kroków, z całą treścią można zapoznać się na stronie internetowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Producent został poinformowany i zobowiązany do podjęcia działań

- Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała producenta/dystrybutora o negatywnych wynikach badań przedmiotowego produktu oraz zobowiązała przedsiębiorcę do podjęcia działań zgodnie z procedurą postępowania z wyrobem niezgodnym - przekazało za GIS Biznes Wprost. Jednocześnie portal informuje, że producent rozpoczął wycofywanie produktu w czwartek 18 czerwca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Doda nie miała litości, powiedziała wszystko o Majdanie. Zdradziła bolesne szczegóły, pozostała trauma
  4. Porażające zdjęcia z polskiego miasta. Nagła burza dokonała ogromnych szkód, ciężko uwierzyć
  5. Watykan potwierdził smutne informacje. Chodzi o Benedykta XVI
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Biznes Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News