GIS wycofuje uwielbiany produkt
Marek BAZAK/East News
Monika Majko - 18 Września 2020

GIS wycofuje uwielbiany produkt Polaków. Może doprowadzić do śmiertelnych powikłań

GIS pilnie wycofuje ze sprzedaży uwielbiany przez polskich klientów produkt, jego spożycie może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a nawet zakończyć się śmiercią.

GIS poinformował o pilnym wycofaniu z półek sklepowych partii produktu, zanieczyszczonego przez groźne bakterie. Spożycie może doprowadzić nawet do śmierci - ostrzegają specjaliści. Należy zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić swoje zakupy.

GIS wycofuje ze sprzedaży partię zanieczyszczonego bakteriami produktu

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał informacje o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży partii produktu pn. Filet śledziowy a’la matias, produkowanego przez Zakład Przetwórstwa Rybnego PANIX Sp. z o.o o.W części opakowań wykryto groźną bakterię Listeria monocytogenes, mogąca spowodować poważne konsekwencje zdrowotne po spożyciu zanieczyszczonej nią żywności.

Minister zdrowia - informacjeKlamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wiekuCzytaj dalej

Ostrzeżenie dotyczy partii filetów śledziowych a’la matias o numerze 012320/165. Opakowania z zanieczyszczonym produktem mają różną wagę oraz trzy daty przydatności do spożycia: 27.09 2020, 28.09.2020 oraz 01.10.2020.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DomSądzili, że dom jest całkowicie opuszczony. W środku znaleźli coś porażająco przykregoCzytaj dalej

GIS przekazał ostrzeżenie, nie należy spożywać niebezpiecznego produktu

Spożycie produktu zanieczyszczonego bakterią Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą, która stanowi szczególne zagrożenie dla kobiet w ciąży. Może doprowadzić do obumarcia płodu i poronień, a także wrodzonej listeriozy u noworodka. Choroba jest wyjątkowo groźna również dla osób starszych z obniżoną odpornością. Zakażenie bakterią Listeria może w ich przypadku doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy, a w konsekwencji także do śmierci.

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal w "Kuchennych rewolucjach". Gessler rzuciła ścierką w kelnerkę, chwilę później złapała cięższą rzecz

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

Według informacji przekazanej przez GIS, producent filetów śledziowych zawiadomił swoich odbiorców o wykrytym zagrożeniu. W Zakładzie Przetwórstwa Rybnego przeprowadzono dezynfekcję oraz dodatkowe szkolenia pracowników, a także zwiększono częstość pobierania próbek do badań laboratoryjnych. Zostanie również przeprowadzone dochodzenie w celu ustalenia czy Listeria monocytogenes była już obecna w żywności w momencie przyjęcia do zakładu, czy do zanieczyszczenia jej doszło w trakcie produkcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Zmiksuj banany ze słodkim dodatkiem. Zyskasz domowe lekarstwo na chore gardło

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News