GIS ostrzega
Pikio.pl
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

GIS pilnie ostrzega Polaków. Produkt znanej marki może być niebezpieczny dla zdrowia, nie wolno go używać

GIS wystosował pilny komunikat skierowany do wszystkich Polaków. Podjęto decyzję o wycofaniu ze sklepów popularnego produktu. Używanie go może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a nawet zakończyć się śmiercią. Lepiej nie dopuszczać do kontaktu towaru z żywnością.

GIS poinformował o pilnym wycofaniu z półek sklepowych partii produktu, zanieczyszczonego przez szkodliwe dla zdrowia substancje. Należy zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić swoje zakupy. Jeśli masz ten towar w domu, zwróć go do sklepu lub wyrzuć.

Widok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneWidok grobu Marka Perepeczki 15 lat po śmierci przyprawia o łzy. Bardzo smutneCzytaj dalej

GIS ostrzega przed używaniem popularnego produktu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że został poinformowany przez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Fiskars Finland Oy Ab wycofaniu z obrotu i od konsumentów wskazanego produktu ze względu na stwierdzenie "migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych" do żywności mającej kontakt z produktem.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne są substancjami niezwykle szkodliwymi dla zdrowia i życia, nie powinny mieć styczności z jedzeniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne są grupą związków chemicznych, które powszechnie wykorzystuje się do produkcji pestycydów, wyrobów farmaceutycznych, materiałów wybuchowych, gumy, polimerów epoksydowych oraz tuszów.

Mogą być obecne i migrować z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, gdyż używa się ich przy tworzeniu niektórych barwników obecnych jako zanieczyszczenia w gotowych pigmentach. Ich źródła dopatruje się również w klejach.

Substancje te mogą mieć działanie rakotwórcze. Z tego powodu są uznawane za substancje niebezpieczne w materiałach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, zabawkach i innych produktach, takich jak serwetki.

GIS zdecydował o wycofaniu jednej partii łyżek z tworzywa sztucznego Fiskars Functional Form, które są zanieczyszczone pierwszorzędowymi aminami aromatycznymi. Chodzi o produkt Fiskars Functional Form Spoon:

  • numer artykułu to 1027299;
  • numer partii 200620;
  • Kod EAN: 6424002009665.

Dzisiaj grzeje:

1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje o śmierci. "Pozostaje żywy w mojej pamięci"

2. Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm

3. Zacznie się już 18 listopada w tysiącach kościołów na całym świecie. Wierni zaniemówią, wiemy co się dzieje

Organy inspekcji monitorują proces wycofywania prowadzony przez producenta. Klienci, którzy już kupili produkt, powinni się go pozbyć.

GIS alarmuje, że nie należy używać łyżki do kontaktu z żywnością.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pielęgniarki mają już dosyć. Możliwy strajk generalny
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Babcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija sieć
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet/merieuxnutrisciences.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News