Komunikat GIS najwyższej wagi. Niebezpieczna substancja w Polsce

Komunikat GIS najwyższej wagi. Niebezpieczna substancja w Polsce Źródło: pikio.pl

GIS opublikował ważne ostrzeżenie publiczne, w Polsce pojawiła się wyjątkowo niebezpieczna substancja. Jej zażycie może wywołać bardzo groźne dla zdrowia konsekwencje, a nawet spowodować śmiertelne zagrożenie.

GIS przekazał ważne ostrzeżenie dla wszystkich Polaków, w Polsce zarejestrowano obecność niezwykle groźnej i toksycznej substancji. Jej zażycie może być bardzo niebezpieczne i doprowadzić nawet do śmierci. Jak przekazał Główny Inspektor Sanitarny, ma 60 razy mocniejsze działanie, niż morfina.

GIS opublikował ostrzeżenie publiczne, w Polsce pojawiła się groźna substancja

Główny Inspektor Sanitarny opublikował w środę ważne ostrzeżenie publiczne, dotyczące pojawienia się na terenie Polski groźnej substancji. To pierwszy raz, kiedy odnotowano w kraju obecność niebezpiecznego narkotyku o nazwie etazen, który należy do grupy opioidów i jak zaznacza GIS "przyjmuje się, że jest 60 razy mocniejszy niż morfina".

Nowy narkotyk był rozprowadzany w Łodzi jako dopalacz w formie szarego proszku o wysokim stężeniu czyli czystej substancji, która ma bardzo silne działanie oraz jest wyjątkowo toksyczna. Ponadto narkotyk często zmienia skład i stężenie, sprzedawany jest także w formie tabletek, ziołowych lub plastycznych mieszanek, liquidów do palenia oraz areozoli do nosa. 

GIS ostrzega przed nowym narkotykiem o nazwie etazen. Opioid może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny, osoba pod wpływem opioidów jest zwykle "splątana", ma zaburzenia świadomości, wąskie źrenice, zwolnioną czynność serca (bradykardię) i niskie ciśnienie tętnicze oraz groźne dla życia zaburzenia oddechowe. Po zażyciu substancji z grupy opioidów może dojść również do całkowitego zatrzymania oddechu i śmierci.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę

2. Miliony dzieci nie będą mogły wrócić do szkoły. Specjaliści ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami epidemii

Z powodu częstych zmian formy podania narkotyku, osoby które zażyły etazen, często są tego świadome. To znacznie utrudnia udzielenie im pomocy medycznej. GIS poinformował, że poszkodowanemu należy w pierwszej kolejności udrożnić drogi oddechowe, ułożyć w pozycji bezpiecznej i wezwać pogotowie. ratownicy powinni w takim przypadku podać zagrożonej osobie specjalną odtrutkę o nazwie nalokson i pilnie hospitalizować poszkodowanego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Panna młoda spróbowała weselnego tortu, a potem stało się coś strasznego. Fatalna pomyłka doprowadziła do tragedii
  3. Zapadła ostateczna decyzja ws. Andrzeja Dudy. Wszyscy byli w błędzie
  4. Właśnie odwołano śluby w trybie natychmiastowym. Niepokojąca sytuacja dla przyszłych nowożeńców na południu Polski
  5. Wszystko kilka dni po wyborach, nikt się nie spodziewał. Media przekazały wprawiające w osłupienie wieści o Jacku Kurskim
  6. Wiśniewski i Mandaryna znowu razem. Michał opublikował oficjalny komunikat, wniebowzięci fani zasypują ich gratulacjami

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News