Polacy byli w błędzie? Lekarz zdradził całą prawdę o 13 ozdrowieńcach ogłoszonych przez GIS

Polacy byli w błędzie? Lekarz zdradził całą prawdę o 13 ozdrowieńcach ogłoszonych przez GIS Źródło: Unsplash JC Gellidon

GIS ostatnio ogłosił informacje o osobach, które zostały określone mianem "ozdrowieńców". Wielu z nas po tych słowach odetchnęło z ulgą. Jednak pewien lekarz wyjaśnił prawdziwe znaczenie tego terminu. Niektórych może to zszokować.

W sobotę szef GIS przekazał na konferencji prasowej informacje dotyczące panującej pandemii. Powiedział, że odnotowano trzynastu ozdrowieńców. To określenie kryje jednak pewien sekret, który prawdopodobnie znają głównie osoby ze świata medycyny. Jeden lekarz postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnił znaczenie tego miana.

GIS i szokujące informacje podane na konferencji

Kiedy Jarosław Pinkas, będący szefem GIS, przekazał podczas sobotniej konferencji prasowej informację o trzynastu ozdrowieńcach, wiele osób odetchnęło z ulgą. Komunikat o tych osobach pojawił się również w mediach społecznościowych na profilu Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wielu z nas po tych słowach była przekonana, że zamieszanie, które wywołał koronawirus dobiega końca. Warto jednak zwrócić uwagę na zastosowane przez GIS określenie.

Nie da się ukryć, że początkowo można uznać to za bardzo dobrą wiadomość. Wszakże ozdrowieniec wielu z nas kojarzy się z osobą, która jest zdrowa. Jednak znaczenie tego słowa okazuje się nieco bardziej złożone, niż mogłoby się nam wszystkim wydawać. Lekarz Jakub Kosikowski postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i za pośrednictwem Twittera poinformował wszystkich o znaczeniu tego słowa. Czy koronawirus nadal stwarza zagrożenie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawdziwe znaczenie terminu "ozdrowieniec"

Trzynaście ozdrowieńców to jedna z informacji, jaką w ostatnim czasie podał do opinii publicznej GIS. Te słowa u wielu osób wywołały niemałą radość. Warto jednak ją powściągnąć, ponieważ ozdrowieniec nie jest równoznaczny z brakiem zagrożenia w przypadku panującej pandemii. Jakub Kosikowski w mediach społecznościowych wyjaśnił wszystkim, z czym mamy do czynienia w tym przypadku. Bez wątpienia jest to kompetentna osoba, która swego czasu była przewodniczącym Porozumienia Rezydentów OZZL.

Lekarz z Lublina wyjaśnił, że jako ozdrowieńca określa się osobę, u której ustąpiły objawy choroby. To oczywiście bardzo dobra wiadomość, jednak nie zmienia to faktu, że taki człowiek w dalszym stopniu jest nosicielem koronawirusa. W związku z tym warto jeszcze pohamować entuzjazm i w dalszym ciągu przestrzegać zaleceń dotyczących higieny i unikania skupisk ludzkich.

Dzisiaj grzeje: 1. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu

2. Ujawniono do kiedy ma trwać epidemia. Rządowy raport zdradza niepokojące szczegóły

Jakub Kosikowski w swoim wpisie nadmienia, że choroba, którą wywołuje koronawirus trwa od kilku dni do nawet sześciu tygodni. Dane te są zgodne z aktualnym stanem wiedzy dotyczącym panującej na świecie pandemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  3. Szumowski skomentował zachowanie Polaków. Wystosował wiele próśb, nie spodziewał się takiego odzewu
  4. Koronawirus szaleje w Polsce, a lekarze planują strajk? Mają jeden kluczowy warunek
  5. Mało kto o tym wie, czym się różni kwarantanna od izolacji? Szumowski rozwiewa wszelkie wątpliwości
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News