Podstawowy produkt kuchenny pilnie wycofany ze sprzedaży. Należy zaprzestać jakiekolwiek użycia

Podstawowy produkt kuchenny pilnie wycofany ze sprzedaży. Należy zaprzestać jakiekolwiek użycia Źródło: Kancelaria Premiera YouTube.com

GIS wydał pilny komunikat dotyczący jednego z podstawowych produktów spożywczych. Wiele osób używało go na co dzień - teraz okazało się, że stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Wiadomo o wycofaniu trzech partii produktu.

GIS musiał zareagować - badania nie pozostawiają złudzeń. Produkt spożywczy może źle odbić się na naszym zdrowiu, nie należy go spożywać. Wiemy, o jakie partie chodzi, laboratoria z krajów europejskich nie miały żadnych wątpliwości.

Wiele osób ma w domu ten produkt

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o niespożywanie jednego z podstawowych produktów: oleju. Chodzi dokładnie o "Rizi Olej z ryżu", który jest sprzedawany w litrowych butelkach. O zagrożeniu poinformowały władze Holandii poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach. Tajlandzki olej jest importowany przez Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading.

GIS nie zaleca spożywania oleju ze względu na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych. Wszyscy, którzy kupili produkt z datą przydatności do spożycia do 13.09.2021 r., powinni natychmiast wyrzucić go do kosza. To niejedyna wycofana partia.

GIS wycofał kolejne partie oleju, wiele osób mogło o tym nie wiedzieć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko olej o litrowej pojemności został wycofany. Decyzja GIS dotyczy też dwóch partii półlitrowych butelek produktu. Władze Austrii na podstawie badań wykryły, że przekroczeno najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2779 ± 1034 µg/kg) w partii nr RBHSSCO9A, która jest przydatna do spożycia do 9 marca 2021 r.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata
2. Ludzie nie zarażają się na ulicy. Szumowski zdradził, gdzie obecnie dochodzi do największej liczby infekcji
3. Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Kolejną wycofaną partią jest partia o numerze RBHSSC11A - na produkcie widnieje termin przydatności do spożycia do 11.03.2021 r. Tym razem władze Niemiec wykryły nie tylko przekroczenie poziomu estrów glicydowych, ale także wysoki poziom oleju mineralnego oraz węglowodorów nasyconych. Chociaż ostatnie dwie opisywane partie produktu zostały już wycofane z polskich sklepów, wiele osób może mieć olej w domu, zanim zostały wydane odpowiednie komunikaty.

Fot. gis.gov.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział, co czeka Polaków, wielu będzie niezadowolonych
  2. Papież podjął ostateczną decyzję. Sławoj Leszek Głódź musi pogodzić się z losem
  3. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
  4. Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą
  5. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję

Źródło: Dziennik, gis.gov.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News