GIS alarmuje
Pixabay.com Squirrel_photos
Monika Majko - 7 Listopada 2020

Popularny i lubiany produkt poważnie skażony. GIS alarmuje, nie wolno go jeść

GIS alarmuje, w popularnym produkcie spożywczym ze znanego dyskontu wykryto groźną dla zdrowia bakterię. Spożycie jej wiąże się z groźnymi konsekwencjami.

GIS podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży popularnego produktu spożywczego, dostępnego w sieci znanych marketów. Badania wykryły w nim obecność groźnej dla ludzi bakterii, jej spożycie wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi

GIS wydał ostrzeżenie dla klientów

Główny Inspektor Sanitarny opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W serze sprzedawanym w sieci marketów spożywczych Lidl wykryto groźne dla zdrowia bakterie, które po spożyciu mogą powodować poważne dolegliwości.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

GIS poinformował o wycofaniu z obrotu i od konsumentów sera koziego z białą pleśnią. Podczas badań w jednej z partii produktu stwierdzono obecność groźnej bakterii Listeria monocytogenes.

Decyzję o wycofaniu produktu podjął holenderski producent sera Bettinehoeve BV. Z półek sklepowych znikną dojrzewające sery kozie z białą pleśnią, które zostały oznaczone datami minimalnej trwałości od 28.10.2020 do 30.12.2020.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

GIS wycofał ze sklepów sieci Lidl kozi ser z białą pleśnią

GIS ostrzegł również klientów sieci Lidl, którzy posiadają wycofany z obrotu produkt, by nie spożywali zanieczyszczonego groźną bakterią sera. Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Listeroza, czyli zakażenie bakterią Listeria, występują zazwyczaj po 1-2 dniach od jej spożycia, ale czas inkubacji choroby może wydłużyć się nawet do dwóch miesięcy. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu skażonego produktu należy skontaktować się z lekarzem.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Dziś wchodzą w życie zaostrzone restrykcje. Co z fryzjerem, czy kosmetyczką? Znamy szczegóły

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Objawy choroby to przede wszystkim gorączka, dreszcze, bóle mięśni oraz biegunka, wymioty i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Objawy zakażenia utrzymują się zwykle przez 1-3 dni, ale Listeroza może również przebiegać bezobjawowo.

Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed spożywaniem produktów wycofanych z obiegu i zachęca do pozbycia się skażonego sera z zapasów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  3. Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  5. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  6. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  7. Olbrzymi wyciek baz danych, ponad 13 miliardów rekordów użytkowników. Polacy też zagrożeni
  8. Jej ojciec jest jednocześnie jej teściem. Córka Beaty Tyszkiewicz uwikłana w niesamowitą historię
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News