Plastik w popularnych batonach dla dzieci, uważajcie. GIS pilnie wycofuje je ze sprzedaży

Plastik w popularnych batonach dla dzieci, uważajcie. GIS pilnie wycofuje je ze sprzedaży Źródło: Victoria_Borodinova Pixabay.com

GIS wydał pilny komunikat dotyczący popularnego produktu chętnie wybieranego jako przekąska dla dzieci. Odkryto w nim plastikowe elementy, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia maluchów. Jeśli trafił on do twojego koszyka zakupowego możesz go zwrócić w sklepie lub bezpośrednio u producenta.

GIS ostrzega przed zagrożeniem, jakie stworzyć może dla zdrowia i życia dziecka spożycie popularnego batonu. Ze sprzedaży znikają, aż trzy partie tego produktu i wszyscy, którzy ostatnio robili zapasy słodyczy dla swoich pociech powinni sprawdzić, czy nie maja go w swoich szafkach.

GIS poinformował o konkretnych krokach podjętych przez producenta

GIS informuje, iż firma Celiko S.A., która jest producentem batonów marki Frupp, zmuszona była do natychmiastowego wycofania ze sprzedaży trzech partii produktu ze względu na wykrycie plastikowego elementu. Zjedzenie przez dziecko twardego ciała obcego ukrytego w produkcie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi i zagrozić jego życiu. Producent podaje numery wycofanych batonów, dlatego warto porównać je z zakupionymi przez nas produktami. W przypadku stwierdzenia, że nasz baton należy do zanieczyszczonych partii, należy niezwłocznie go wyrzucić lub zgłosić się do producenta lub sklepu, gdzie robiliśmy zakupy. GIS wydał specjalny komunikat dotyczący całej sprawy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pojawił się oficjalny komunikat GIS

GIS na bieżąco kontroluje rynek i informuje konsumentów w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. W tym przypadku poziom niebezpieczeństwa jest naprawdę wysoki, gdyż chodzi o najmłodszych.

- W wyniku działań kontrolnych procesu produkcyjnego kolejnych partii batonów, firma Celiko S.A. stwierdziła obecność niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców użytych do ich produkcji. W związku z tym Firma Celiko S.A. zapobiegawczo i dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu tych partii, aby wykluczyć ryzyko spożycia potencjalnie zanieczyszczonych produktów przez konsumentów - przekazuje w swoim komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny. Firma podała dokładne informacje na temat zanieczyszczonych partii.

Dzisiaj grzeje: 1. Królikowska martwi się o syna. Niepokojące doniesienia, odkryła smutną rzecz

2. 8-latek zginął w tragicznym wypadku. Do wszyskiego doszło w trakcie rodzinnej wycieczki

Sprawdź czy nie masz go w domu

Firma Celiko S.A. przekazała, że wycofuje z rynku trzy partie przeznaczonych dla dzieci batonów Frupp. Ze sklepowych półek znikają batony: Frupp Jabłko o dacie trwałości 11.08.2012 i nr partii 11.08.2021/2/L1G, Frupp Kids jabłko-marakuja charakteryzujący się numerem partii 13.08.2021/2/L1G i datą przydatności do spożycia określonej jako 13.08.2021 oraz baton Frupp Kids jabłko-jagoda zdatny do spożycia do 16.08.2021 roku i numerze partii 16.08.2021/2/L1G. Pod żadnym pozorem nie należy spożywać tych produktów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie
  3. 14-letnia Daria urodziła dziecko. Dopiero teraz ujawniono nowe fakty
  4. Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos
  5. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Na miejscu działają służby, zdjęcia z miejsca budzą grozę
  6. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News