GIS ostrzega Polaków
Pixabay.com fernandozhiminaicela
Monika Majko - 6 Maja 2020

GIS ostrzega wszystkich Polaków. Już się zaczęło, wszyscy są zagrożeni

GIS wystosował oficjalne ostrzeżenie do wszystkich Polaków - specjaliści nawołują do zachowania szczególnej ostrożności. Wraz z przyjściem wiosny i wzrostem temperatur, powróciło zagrożenie, które co roku powoduje ogromne problemy zdrowotne u wielu osób. Konsekwencje nieuwagi mogą być bardzo poważnie.

GIS ponownie ostrzega Polaków, właśnie rozpoczął się sezon wzmożonej aktywności kleszczy. Specjaliści zalecają szczególną ostrożność podczas spacerów na łąkach oraz w lasach i parkach. Te niewielkie pajęczaki mogą wywołać ogromne problemy zdrowotne.

GIS ostrzega przed kleszczami. Sezon aktywności tych pajęczaków znów się zaczął

Na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące kleszczy. Właśnie rozpoczął się sezon wzmożonej aktywności tych z pozoru niegroźnych pajęczaków, których ugryzienie może spowodować poważne problemy zdrowotne. Uważać powinny osoby, które planują aktywność na terenach zielonych. Warto zaopatrzyć się w preparaty odstraszające kleszcze i dokładnie oglądać swoje ciało po każdym powrocie z lasu czy łąki.

Anna Lewandowska, mama o porodzieMama Anny Lewandowskiej nieoczekiwanie zdradziła prawdę o porodzie córki. Wszystko stało się jasneCzytaj dalej

- Wybierając się na spacer do lasu, parku bądź na inne tereny zielone uważajmy na te pajęczaki. Po powrocie dokładnie oglądajmy swoje ciało, ukłucie kleszcza nie boli! Pamiętajmy też o dzieciach. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych) - czytamy w apelu wydanym przez GIS.

GIS radzi, by zachować szczególną ostrożność. Ukąszenie przez kleszcza może być bardzo groźne dla naszego zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Owczarek niemiecki z nieziemskimi oczamiSzczeniak owczarka niemieckiego z niezwykłymi oczami. Ich sekret jest banalny, efekt nieziemskiCzytaj dalej

Specjaliści zaznaczyli również, że problem nie dotyczy tylko ludzi, a kleszcze atakują również zwierzęta. Warto dokładnie obejrzeć sierść naszego pupila po powrocie ze spaceru w lesie, by nie został on ukąszony oraz by zapobiec przeniesieniu się pajęczaka na naszą skórę.

Dzisiaj grzeje:

1. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg

2. Dziś zniesiono kolejne obostrzenie. Wszyscy długo czekaliśmy na dobrą wiadomość

Te niewielkie pajęczaki przenoszą groźne choroby, w Polsce jest to odkleszczowe zapalenie mózgu (KZM), na które istnieje szczepionka oraz borelioza. W przypadku tej drugiej choroby, jedyną skuteczna metodą zapobiegania jej jest unikanie ukąszenia przez kleszcza.

- Najczęstszym objawem boreliozy jest rumień, który możemy zaobserwować nawet po kilku tygodniach od ugryzienia. Każdy z niepokojących objawów należy skonsultować z lekarzem - informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chiny odpowiadają USA na zarzuty dotyczące epidemii koronawirusa. Padły bardzo mocne słowa
  2. Polscy fani usłyszeli przerażające wiadomości. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, podziwiały go miliony Polaków
  3. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  4. Policja dokonała tragicznego odkrycia. Prokuratura potwierdziła właśnie informacje o śmierci dziecka
  5. Agata Młynarska dopiero na kwarantannie ujawniła, co myśli o teściowej. Łzy cisną się do oczu
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Znaki zodiakuJaki znak zodiaku ma Wasze małżeństwo? Odpowiedź może zaboleć, nie wszyscy będą żyli długo i szczęśliwieCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News