GIS pilnie wycofał kilka różnych produktów ze sklepów. Zjedzenie może mieć fatalne konsekwencje, lepiej od razu wyrzucić

GIS pilnie wycofał kilka różnych produktów ze sklepów. Zjedzenie może mieć fatalne konsekwencje, lepiej od razu wyrzucić Źródło: Unsplash.com Ananthu Ganesh

GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) poinformował, że po przebadaniu kilku dostępnych w sklepach produktów, zostało przekroczone zostały dopuszczalne normy. W związku z tym podjęto decyzję o wycofaniu wadliwych partii z dystrybucji. Niestety, część z nich była już w sklepach jakiś czas, sprawdź czy nie masz ich w domu, lepiej ich nie jeść.

Jak ostrzega GIS, jakiś czas w sprzedaży znalazły się produkty, które nie powinny być wpuszczone do obiegu. Po wykonaniu badań wykazano nieprawidłowości w składzie kilku produktów. Jeśli trafiły do twojego domu, powinieneś zgłosić się do sklepu o zwrot pieniędzy lub po prostu je wyrzucić, ale pod żadnym pozorem ich nie spożywać.

GIS wycofuje popularne oleje ze sklepów, a to nie koniec

Wycofano kilka produktów. Dwa z nich to popularne oleje. Jednym z nich jest olej ryżowy Rizi, w którym stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu esterów glicydowych. Ponadto zbadano, że w składzie jest za dużo oleju mineralnego i węglowodanów nasyconych. Problem dotyczy partii oznaczonej numerem HBHSSC11A.

Drugi olej to również olej ryżowy. Chodzi o produkt MI'RA. Badania wykazały, że w jego składzie został przekroczony dopuszczalny poziom estrów glicydowych, a także estrów 3-monochloropropanodiolu. Nieprawidłowości dotyczą partii oleju oznaczonej numerem seryjnym L0041.

GIS poinformował o wycofaniu produktów spożywczych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto wycofano serek NaTurek Puszysty rzodkiewka 140 g. Akurat w tym wypadku problemem było zagrożenie dla alergików w postaci zawartości gorczycy w partiach H20016, H20029, H20042, H20057, H20069. Ze sprzedaży zdjęto także chipsy paprykowe Snack Day 175 g. Partię można rozpoznać po dacie minimalnej trwałości 28.09.2020 oraz 19.10.2020. Powodem wycofania jest niezadeklarowana obecność dwutlenku siarki.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW ostrzega przed zagrożeniem zdrowia i życia. W Polskę uderzą burze z gradem, wydano alarmy dla województw
2. Wyrzucasz ogonki z czereśni? Popełniasz wielki błąd. Niesamowite, że tak mało osób zna prawdę

Podjęto decyzję o wycofaniu także rumiankowej herbaty ziołowej Lord Nelson o smaku karmelowym 28 g. Wykazano kontaminację produktu alkaloidami pirolizydynowymi, numer partii to L6716/3/312. Takie produkty możemy zwrócić do sklepu, w którym go nabyliśmy. Niedawno GIS wycofał także lek z aptek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Nie żyje Maciej Pietrasiewicz
  2. Michał Listkiewicz ujawnił, dzięki komu Polska dostała Euro 2012. To on dał nam wielką radość
  3. Bunt w pogotowiu, polski szpital pogrążył się w chaosie. Ratownicy skierowali do pacjentów jedną wiadomość
  4. Okropne, co przeżywa Ida Nowakowska po wpadce w TVP. Stacja zdecydowała się na radykalny krok
  5. Mało kto wie, jak Małgorzata Niemirska dostała rolę w "Czterech pancernych". Dziś metoda jest nie do pomyślenia
  6. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News