Wielu Polaków kupuje go codziennie w Żabce. Produkt pilnie wycofany, jest skażony

Wielu Polaków kupuje go codziennie w Żabce. Produkt pilnie wycofany, jest skażony Źródło: Marek BAZAK/East News

GIS poinformował o pilnym wycofaniu ze sprzedaży w sklepach "Żabka" popularnego produktu, znaleziono w nim groźne bakterie. Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega, spożycie produktu może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

GIS wydał pilny komunikat, podjęto decyzje o wycofaniu ze sprzedaży w sieciach sklepów "Żabka" popularnego produktu, nie należy go spożywać. Mięso jest skażone groźną dla zdrowia bakterią, producent wydał oświadczenie w tej sprawie.

GIS pilnie wycofuje partię mięsa ze sklepów Żabka

GIS poinformował o pilnym wycofaniu z rynku jednej partii mięsa z kurczaka. Chodzi o produkt "Pałka kurczaka mrożona 600 g" o nr partii 2050618, dacie mrożenia 06.05.2020 i terminie przydatności do spożycia do 02.11.2020 roku. Jego producentem jest Janex Sławomir i Elżbieta Wiesiak Sp. J z Warszawy, a dystrybutorem produktu była Żabka. W trzech partiach filetów z kurczaka w marynacie wykryto obecność bakterii Salmonella Enteritidis, Salmonella Newport oraz Salmonella Virchow. 

- Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy - głosi komunikat GIS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

GIS wydał komunikat, w produkcie wykryto obecność bakterii Salmonelli

Firma JANEX S. i E. Wiesiak Sp. Jawna wydała komunikat w sprawie wycofania swojego produktu z półek sklepowych. Oświadczenie opublikowano na stronie internetowej producenta.

- Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. JANEX S. i E. Wiesiak Sp. Jawna nie jest odpowiedzialny za pojawienie się bakterii w mięsie drobiowym. Do zakażeń dochodzi najprawdopodobniej w kurnikach, w których hodowany jest drób - można przeczytać w komunikacie na stronie producenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła decyzja Agaty Dudy. Dłużej już nie mogła wytrzymać

2. 5-latek miał jelito jak sito. Dziecko połknęło popularną zabawkę

3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki

GIS przestrzega przed spożywaniem zakażonego pałeczkami Salmonelli produktu. Żabka Polska rozpoczęła procedurę wycofania produktu z rynku, nadzorują ją Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Niedawno, z powodu wykrycia obecności Salmonelli, z obrotu wycofano również jajka dystrybuowane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gallus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kochano go za ”Klan”, ”Plebanię”, ”Ojca Mateusza” i inne hity TVP. Właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał
  4. Dobierają się do emerytur Polaków. Ujawniono, co się dzieje
  5. Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacja

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News