Oburzający raport z gabinetów ginekologicznych. "Takich jak pani nie badam"

Oburzający raport z gabinetów ginekologicznych. "Takich jak pani nie badam" Źródło: Wikipedia

Ginekolog jest specyficznym typem lekarza, który często wywołuje mieszane uczucia u kobiet. Niektóre z nich boją się wizyt, bo specjaliści nie zawsze zwracają się do pacjentek z należytym szacunkiem. Czasami lekarze decydują się nawet na odmowę udzielenia pomocy.

Ginekolog to lekarz, któremu poświęcony został raport pod tytułem "Przychodzi baba do lekarza". Miał on za zadanie dokładnie przeanalizować to, jak pacjentki są traktowane podczas wizyt. Jego wyniki nie przynoszą chluby polskim specjalistom. Pokazał on, że potrzebne są natychmiastowe zmiany.

Część kobiet jest oburzona tym, jak zachowują się lekarze. Okazuje się, że największe problemy mają te osoby, które powinny być traktowane z jeszcze większą troską, niż pozostałe. Sprawa dotyczy przede wszystkim osób niepełnosprawnych, a więc tych, które nie zawsze mają możliwości, by samodzielnie opowiedzieć specjaliście o wszystkich swoich problemach. Wygląda na to, że pomoc dla tych ludzi nie jest dostatecznie usprawniona.

Ginekolog nie przyjmuje pacjentek niepełnosprawnych?!

O swoich niemiłych historiach postanowiły opowiedzieć kobiety, które z różnych powodów mają utrudniony kontakt z lekarzem. Wśród nich znalazły się przede wszystkim osoby niewidome, głuchonieme, niepełnosprawne ruchowo oraz psychicznie. Wydawałoby się, że takie pacjentki powinni zostać otoczone wyjątkowo dobrze zorganizowaną opieką, jednak jest wprost przeciwnie. Niektóre z nich nie mogą liczyć na żadną pomoc.

- Kiedy chciałam tabletki, żeby nie mieć dziecka, to w naszym mieście byłam u lekarza. Przyprowadzono do mnie lekarza psychiatrę, tak przy wszystkich pacjentach. Właściwie poproszono mnie do wyjścia, żebym udała się z nim na rozmowę - mówi jedna z kobiet, która jest wyjątkowo zdenerwowana niewłaściwym zachowaniem specjalistów.

Wygląda na to, że część lekarzy nie ma pojęcia, jak powinno rozmawiać się z osobą, która cierpi na inne dolegliwości. Zrozumiałe jest, że nie znają się oni na wszystkich chorobach, jednak w istocie wydaje się, że powinni posiadać podstawową wiedzę na temat rozmów z niepełnosprawnymi i działań, które powinno się podejmować.

Ginekolog traktuje kobiety niewłaściwie

- Usłyszałam kiedyś od pana, który twierdził, że jest lekarzem: "Po co w ogóle szuka pani gabinetu? Przecież niepełnosprawne tego nie robią!". Powiedział, że może lepiej by było, gdybym zajęła się szukaniem sobie turnusu rehabilitacyjnego, a nie lekarza tej specjalizacji - wyznaje inna z kobiet, które zdecydowały się na dramatyczne wyznanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Raz lekarz powiedział mojej mamie, że on takich jak ja nie bada - dodaje pacjentka ginekologa z Mazowsza.

Niektóre z niepełnosprawnych kobiet muszą nawet decydować się na poszukiwanie tłumaczy, którzy pomogą im porozumieć się z lekarzem. Ich zdaniem skandalem jest, że ginekolog nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków do badań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim był ojciec Moniki Olejnik? "Resortowe dzieci" wywołały skandal!
  2. Beata Tyszkiewicz z młodszym o 30 lat partnerem. Wszyscy są w SZOKU
  3. Cyklon Bennet nad Polską! Są ranni, ogromne zniszczenia, tysiące osób bez prądu
  4. Ogromne zamieszanie wokół 13 emerytury. Polacy są oburzeni decyzją PiS
  5. "Słoma z butów, chamstwo!". Wściekli widzowie w furii atakują Polsat

źródło: Mamadu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News