Karolina poszła do ginekologa, nie zapomni wizyty do końca życia. Usłyszała skandaliczne słowa, jak lekarz tak może?

Karolina poszła do ginekologa, nie zapomni wizyty do końca życia. Usłyszała skandaliczne słowa, jak lekarz tak może? Źródło: Jonathan Cosens Photography Pixabay.com

Ginekolog to lekarz, którego każda kobieta powinna odwiedzać regularnie. Niestety wiele Polek rezygnuje z wizyty w gabinecie, a powody takich decyzji są naprawdę przeróżne. Swoją historią podzieliła się Karolina, która zdecydowała się przełamać i poszła do ginekologa, od którego usłyszała naprawdę skandaliczne słowa. Kobieta jedynie powiększyła swoją niechęć do lekarzy.

Ginekolog to jeden z ważniejszych lekarzy i nie powinnyśmy rezygnować z regularnych odwiedzin. Edukacja seksualna oraz fizyczność to wciąż w wielu domach w Polsce tematy tabu, a przypadki podobne do przeżyć Karoliny nie są odosobnione. Ważne jest informowanie, że lekarz powinien podczas wizyty zachowywać się profesjonalne i pod żadnym pozorem nie wprawiać swojej pacjentki w zażenowanie.

Czy ginekolog powinien wypowiedzieć takie słowa?

Ginekolog, do którego udała się Karolina nie był jedynym wypowiadającym niestosowne komentarze w jej kierunku. Czasem decyduje się na przekroczenie progu gabinetu, ale robi to niezwykle rzadko i z okupione jest to wielkim stresem.

- Chcę iść w końcu do lekarza, wiem, że to ważne. Wybieram tygodniami polecanych specjalistów, a później ze stresu rezygnuję. [...] Na każdej wizycie słyszałam uwagi odnośnie moich warg sromowych, że pewnie jakieś zakażenie będę miała. W czasie tej ostatniej lekarz zażartował sobie, że boję się usiąść na fotel, że po co ten wstyd - opisuje swój przypadek w rozmowie z Wirtualną Polską Karolina, ale nie są to najgorsze słowa, jakie padły z ust lekarza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Po takiej wizycie nie ma ochoty ponownie zasiąść na fotelu w gabinecie

Kobiety będąc w gabinetach stawiane są nieraz w niezwykle kłopotliwych sytuacjach, a już sama wizyta często narusza granice intymności wielu osób. Kiedy Karolina po raz kolejny przełamała swój strach przed wizytą, powtórzył się niestety niemiły scenariusz, z którymi miała już nieszczęście się zetknąć. 

- Był niedelikatny, oceniał mój strój, mówił, że dobrze, że założyłam spódnicę, bo przynajmniej jest przewiew - zrelacjonowała jedną ze swoich wizyt Karolina i pewne jest, że tak skandalicznych słów nie zapomni do końca życia. Dziennikarze Wirtualnej Polski zapytali ginekologa Roberta Jędry, czy lekarz w ogóle może wypowiadać takie opinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne doniesienia o Mateuszu Morawieckim. Niestety, żywioły uderzyły w jego dom, wstrząsające zdjęcie

2. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

Najważniejsze powinno być poszanowanie granic pacjentki

- Nie jesteśmy od tego, aby oceniać prezencję pacjentki, tylko zaplanować jej leczenie. [...] Komfort poprawiają małe gesty, które budują pozytywną atmosferę. [...] Należy podkreślić, że my nie wymagamy, nie narzucamy im dresscode'u, nie jesteśmy od tego. Naszym zadaniem jest stworzenie warunków, które pozwolą zmniejszyć stres - stwierdził ginekolog. Pamiętajmy, że najważniejsze powinno być to, aby granice naszego bezpieczeństwa i komfortu nie zostały naruszone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miarka się przebrała, Magda Gessler nie powstrzymała wściekłości. Poszło o jej wygląd, padły mocne słowa
  2. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat
  3. Chłopczyk chciał nakarmić psa. Nikt nie mógł przewidzieć, co się za chwilę stanie, nagranie mówi wszystko
  4. Mało kto wie, co łączy Eleni z bratem męża. Nie chodzi tylko o więzy rodzinne, fani przecierają oczy ze zdumienia
  5. Magda Gessler pokazała zdjęcie, ale nie przewidziała reakcji. Fanka zauważyła ważny szczegół, chodzi o włosy
  6. Anna Jantar zanim odeszła, odkryła wstrząsającą rzecz. Nie miała łatwo

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News