ginekolog fatalny błąd
Pixabay Free-Photos
Mateusz Sidorek - 27 Maja 2020

Niemal każda kobieta popełnia fatalny błąd w sprawach higieny. Ginekolog zdradza porażającą prawdę

Ginekolog postanowił obalić kilka mitów, w które nadal wierzy wiele kobiet. Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk zwrócił uwagę na błędy popełniane w dbaniu o higienę podczas okresu i pouczył internautki, jak nie dopuścić do niebezpiecznych infekcji. Cenne porady i wskazówki doktora przekazał portal MameDu.pl.

Ginekolog Tadeusz Oleszczuk udzielił kobietom kilku cennych porad i wskazówek na temat tego, jak dbać o higienę podczas okresu. W związku z tym, że chociaż tampony cieszą się dużą popularnością, z ich używaniem wciąż wiąże się wiele mitów. Lekarz postanowił obalić kilka z nich. Wskazał również najczęściej popełniane błędy, mogące przynieść przykre konsekwencje zdrowotne.

To mogło być świetne zdjęcie profiloweNastolatka zrobiła sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Mama spojrzała i zamarła, zauważyła druzgoczący szczegółCzytaj dalej

W trosce o zdrowie i komfort wielu kobiet, które używają tamponów, ginekolog Oleszczuk postanowił skupić się przede wszystkim na takich kwestiach, jak odpowiednia aplikacja, czas noszenia oraz wpływ na zdrowie. Już na samym wstępie doktor rozwiał jedną z najczęstszych wątpliwości, przyznając, że nie ma żadnych przeciwwskazań, co do korzystania z tamponów przez kobiety, które jeszcze nie współżyły.

Ginekolog zwraca uwagę na popularne błędy

Ginekolog Olszeczuk zwrócił uwagę na fakt, że problemy z aplikowaniem tamponów mogą często wynikać nie z budowy fizjologicznej kobiet, ale ich brakiem wprawy. Lekarz podkreślił pewną bardzo ważną rzecz. Chociaż, niektóre kobiety mają bardziej obfite krwawienia, a inne mniej, niezależnie od tego tampony powinno się zmieniać co 2-3 godziny. Ma to przeciwdziałać infekcjom i zaburzeniom kwaśnego pH pochwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

FacebookW noc poślubną wyszła na jaw porażająca prawda o pannie młodej. Mąż nie wytrzymał, musieli się rozstaćCzytaj dalej

Ginekolog podkreślił, że to dlatego nie powinno się stosować tamponów na noc. Wiele kobiet robi to, aby mieć pewność, że bielizna oraz pościel pozostaną czyste, jednak podczas snu nie ma możliwości zmiany środków higienicznych, co może skutkować przykrymi konsekwencjami. Doktor Oleszczuk przyznał, że to szkodliwy i zły nawyk, chociaż niestety także powszechny.

- Zakładanie tamponu na noc nie daje nam możliwości zmieniania go we właściwym czasie. Co więcej, wydzielina, krew i skrzepy powinny mieć szansę wydostać się z ciała - słowa doktora cytuje portal MamaDu.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Kaczyński oficjalnie o wyborach prezydenckich. Nie ma wątpliwości

2. Pilny apel Rossmanna do wszystkich klientów. Gigantyczne oszustwo

Ginekolog zaznaczył, że chociaż tampony są wygodne i pozwalają na zachowanie większej swobody w wielu sytuacjach, kobiety nie powinny nadużywać tego rozwiązania. Sprawdza się ono tylko, jeśli jest odpowiednio stosowane oraz wymienianie. Doktor przyznał również, że samo używanie go nie powoduje zespołu wstrząsu toksycznego. Odpowiedzialna jest za to nieprawidłowa higiena. Niedawno opisywaliśmy przypadek jednej z kobiet, która odwiedziła ginekologa i usłyszała coś strasznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany lekarz z Łodzi porównał szczepienia z ludobójstwem. Naczelny Sąd Lekarski nałożył na niego surową karę
  2. Robert Lewandowski w ogniu krytyki po swoim geście w trakcie meczu. Kamery nic nie zarejestrowały
  3. 5-latka zawsze po kolacji wychodziła z domu. W końcu tata poszedł za nią i pobladł, natychmiast sięgnął po telefon
  4. Po 12 latach mieli ją odłączyć od aparatury. Nagle wypowiedziała 2 piorunujące słowa
  5. Małgorzata Rozenek pokazała brata. Internautki oszalały na jego punkcie, lepszy niż Adonis
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

niemowlę do szpitalaMama zajrzała do buzi 11-tygodniowego synka i pobladła. Natychmiast zabrała go do szpitala, ale nawet lekarze byli bezradniCzytaj dalej

Źródło: MamaDu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News