ginekolog polskie placówki kobiety
Pixabay orzalaga
Joanna Szwalikowska - 23 Października 2020

Ginekolog nie wytrzymała. Niewiarygodne, co już dzieje się z kobietami w polskich placówkach, a będzie gorzej

Ginekolog nie była już w stanie dłużej wytrzymać. Zdecydowała się zdradzić, co już w tym momencie dzieje się z kobietami w polskich placówkach. Niestety, to zaledwie początek dramatycznej sytuacji. Będzie o wiele gorzej.

Ginekolog jest zrozpaczona tym, co się dzieje. Nie była w stanie już dłużej wytrzymać, dlatego zdecydowała się głośno powiedzieć o tym, co obecnie dzieje się z kobietami w polskich placówkach. Niestety sytuacja będzie stawała się coraz gorsza. To zaledwie początek dramatu kobiet.

Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećPrawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczećCzytaj dalej

Ginekolog zdradziła, jak wygląda sytuacja kobiet w polskich placówkach. To zaledwie początek dramatu

- Już odbieramy telefony od kobiet, jest w nich niepokój - mówiła Krystyna Kacpura, dyrektor Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny w rozmowie z Wirtualną Polską. Według informacji przez nią przekazanych, już teraz niektórym kobietom odmawia się zabiegów terminacji ciąży, pomimo tego, iż zostały zaplanowane wcześniej.

W czwartek 22 października zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, uznający, iż aborcja ze względu na ciężkie oraz nieodwracalne wady płodu lub ciężkie choroby zagrażające życiu, nie są zgodne z konstytucją. Zakaz wejdzie w życie po tym, jak zostanie opublikowany w dzienniku ustaw, co oznacza, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych dni. Pomimo, że rozporządzenie faktycznie nie weszło jeszcze w życie, kobietom już teraz odmawia się zaplanowanych wcześniej zabiegów terminacji ciąży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Terminacja ciąży jest zabiegiem polegającym na wywołaniu poronienia w sytuacji, kiedy płód nie będzie miał szans na przeżycie poza organizmem kobiety. Zwykle stosowana jest metoda farmakologiczna - podany lek wywołuje skurcze macicy oraz stopniowe skracanie oraz rozpulchnianie szyjki macicy, co prowadzi do poronienia. W wyjątkowych sytuacjach stosuje się metody chirurgiczne.

Według rozmówczyni Wirtualnej Polski, Fundacja Ordo luris miała wysyłać już do szpitali w Warszawie pismo z informacją o tym, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego wszedł już w życie. Prawnicy Fundacji zostali zapytani o to przez dziennikarzy Wirtualnej Polski, ci jednak zaprzeczają. Do Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny jednak już teraz zgłaszają się osoby, które potrzebują pomocy.

- Staramy się o opinię prawną, ponieważ kobietom już od dziś odmawia się terminacji ciąży. Czekamy na opinię konstytucjonalisty w tej sprawie - przekazała Krystyna Kacpura. Jak dodała, dostęp do aborcji w Polsce jest przez nią monitorowany już od lat, w związku z czym zna lekarzy, którzy są w stanie pomóc kobietom. Wyraziła jednak obawę, iż wsparcie to może nie potrwać długo.

- Kobiety już szukają lekarzy, wsparcia, rozmowy. My zaś szukamy ginekologów, aby mogli służyć im wiedzą i odbierać telefony od pacjentek. Są kobiety, które mają wyniki badań prenatalnych, ale są też takie, które są przed. Badania prenatalne też będą po wywrocie. Może się okazać, że kobieta prawdy o swoim dziecku się nie dowie - poinformowała rozmówczyni Wirtualnej Polski. Na dyżury telefoniczne w Federacji zgłosiła się ginekolożka, Anna Parzyńska, która zdecydowała się powiedzieć głośno o tym, jakie są konsekwencje decyzji ogłoszonej przez Trybunał Konstytucyjny.

Dzisiaj grzeje:

1. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

2. ”Myślałam, że tacy nie umierają”. Niestety, rodzina wybitnej Polki przekazała smutną wiadomość

3. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć

- Wychodzimy na ulicę, organizujemy protesty – ten obraz przypomina mi Białoruś. Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Wracamy do czasów, gdzie kobieta ma być sterowana - mówiła Anna Parzyńska. Jak dodała, istnieje możliwość, iż władza pójdzie o kolejny krok dalej, co doprowadzi do całkowitego uniemożliwienia wykonywania aborcji. Dotychczas przykładowo zlikwidowano dostęp do recepty do antykoncepcji awaryjnej, czyli tabletki dzień "po". Ginekolożka obawia się również negatywnego wpływu decyzji Trybunału na badania prenatalne.

- Badania prenatalne mogą uratować życie płodu, jeśli zostaną przeprowadzone w odpowiednim czasie i będziemy mogli podjąć interwencje zabiegowe jak np. założenie shuntu do nerki lub pęcherza moczowego w przypadku nieprawidłowości w układzie moczowym. Jeżeli pacjentka nie będzie świadoma choroby to dziecko możne umrzeć po porodzie, bo nie było prawidłowo zdiagnozowane. Osobiście byłam przy takim porodzie i bardzo bym nie chciała być kolejny raz - wytłumaczyła lekarka w rozmowie z Wirtualną Polską. Według jej relacji, w szpitalu Bielańskim w Warszawie zawieszone zostały planowe zabiegi przerywania ciąży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  3. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  4. Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa
  5. Ksiądz nagle przerwał mszę i wyszedł. Gdy wrócił, wierni zamarli, chwilę później wszyscy szybko opuścili kościół
  6. Sklepy Biedronki otwarte w niedziele. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
  7. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzenia
  8. Ostaszewska ma COVID-19. Boli ją nie do opisania, nie ma smaku, zasłynęła popularyzacją wegetarianizmu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News