Ginekolog szczerze opowiedział o swojej pracy. Najgorsza sytuacja to ta, która "wymaga od lekarza dużego taktu"

Ginekolog szczerze opowiedział o swojej pracy. Najgorsza sytuacja to ta, która "wymaga od lekarza dużego taktu" Źródło: unsplash.com/Online Marketing

Ginekolog opowiedział o swojej pracy w każdym szczególe. W jego zawodzie nie brak sytuacji, w których musi wykazać się ogromnym taktem w stosunku do pacjentki. Lekarz rozwiewa wszelkie wątpliwości i ukazuje trudne strony zawodu ginekologa.

Ginekolog z Nowej Soli został wybrany Ginekologiem Roku w plebiscycie Hipokrates Lubuski. Przeprowadzono z nim wywiad, by zdradził kulisy swojego zawodu. Odpowiedział szczerze, że najważniejszy jest szacunek, ale najgorsze sytuacje to te, w których wymaga się od lekarza taktu.

Ginekolog opowiedział o kulisach swojej pracy

Romuald Fedorczak został wybrany Ginekologiem Roku. Jak sam mówi, pozytywów w tej pracy jest wiele - na przykład takie nagrody, na które lekarz musi jednak sobie zasłużyć. Internauci są zgodni, że nawet wybitny specjalista w dziedzinie nie powinien dostać takiej nagrody, jeśli nie szanowałby pacjenta. A dla Romualda Fedorczaka, który pracuje w zawodzie 28 lat, szacunek to rzecz pierwszorzędna.

Ginekolog Roku wybrał swoją specjalizację pod wpływem siostry oraz przyszłej teściowej. Siostra uczęszczała wtedy na uniwersytet medyczny, a teściowa była lekarzem. Dopiero w trakcie studiowania zainteresował się ginekologią - tą samą specjalizacją, jaką wykonywała kobieta.

- Narodziny nowego życia. Te chwile są potwierdzeniem, że to jest to, co chciałem robić, i że jestem we właściwym miejscu. Gdybym jeszcze raz wybierał zawód, wybrałbym ten sam i tą samą specjalizację. Chociaż towarzyszy temu ogromna odpowiedzialność, bo odpowiadamy za dwa życia, mamy i dzidziusia, ale tak jak wspomniałem, jest wielka radość, kiedy się rodzi nowe życie i można w tym uczestniczyć - opowiada ginekolog.

Ciemne strony zawodu występują równie często co te dobre

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Każdy zawód ma swoje blaski i cienie. Będąc ginekologiem, pan Romuald nie raz musiał przekazać pacjentce smutne wieści - czy to związane z jej zdrowiem lub z dzieckiem, co jeszcze bardziej może dotknąć matkę. Kobiety potrafią się wtedy obwiniać o coś, co nie zależy od nich.

- Bardzo trudne momenty to te, które wynikają z niepowodzenia w leczeniu pacjentki. Dotyczy to przypadków niezawinionych przez nikogo. Są różne sytuacje, czy w ciąży czy podczas leczenia, które mogą się zdarzyć. Działanie w takich bardzo smutnych sytuacjach jest trudne. Wymaga od lekarza dużego taktu i wytłumaczenia wszystkiego, co się wydarzyło - przyznaje Ginekolog Roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka uprawiała stosunek z nieznajomym. Rano powiedział jej tak bezczelne słowa, że aż ją wbiło w ziemię

2. 500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie

Lekarz opowiada również, że poświęca naprawdę dużo czasu na rozmowę oraz na stworzenie bezstresowej atmosfery. Ważne jest dla niego to, by pacjentka zrozumiała, że nie z jej winy dzieją się pewne rzeczy. Niektórzy lekarze potrafią być bezduszni w tych sprawach i zostawić kobietę samą z jej problemem. Może się to skończyć nawet tragedią lub psychiczną traumą do końca życia. Tytuł Ginekologa Roku został więc przyznany panu Romualdowi nie bez powodu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Ekspertka od erotyki szokująco o Roksanie Węgiel. Chyba zapomniała, że ona ma tylko 14 lat
  4. Uczniowie dowiedzieli się, że dyrektorka zachorowała na nowotwór. Ich reakcja miażdży serce
  5. Rozenek założyła tak krótkie szorty, że wiele nastolatek by się na to nie zdecydowało. Wszyscy zobaczyli jej walory

Źródło: Gazeta Lubuska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News