Polki nie mają pojęcia, jak przygotować się do wizyty u ginekologa? Obrzydliwe historie medyków są na to dowodem

Polki nie mają pojęcia, jak przygotować się do wizyty u ginekologa? Obrzydliwe historie medyków są na to dowodem Źródło: pxhere/Edwintp

Ginekolog w Polsce musi przejść przez prawdziwe piekło. Medycy zdecydowali się opowiedzieć o przypadkach, z którymi się spotkali. Niektóre przyprawiają o mdłości.

Ginekolog to lekarz, którego nie należy się w żadnym przypadku bać. Kobiety muszą dbać o swoje zdrowie, o "kobiece sprawy" i nie powinny odczuwać wstydu czy lęku przed wizytą. Jednak każda z nas musi pójść na wizytę przygotowana, co niestety często jest zaniedbywane. 

Historie lekarzy ginekologów pokazują, że Polki w ogóle nie wiedzą, jak przygotować się do wizyty w gabinecie ginekologicznym.  Na forum dyskusyjnym dla położnych i pielęgniarek zagorzała dyskusja dotycząca dbania o okolice intymne. Przerażone kobiety pisały o tym, w jakim stanie przychodzą do nich pacjentki. Niektóre historie przyprawiają o mdłości. 

- Bardzo intensywnie pachną tanimi perfumami, a między nogami są okropnie zaniedbane - to słowa jednej z pielęgniarek Anidy.

Takich historii jest niestety dużo więcej. W gabinetach ginekologicznych codziennie pojawiają się zaniedbane pacjentki. Niezależnie od wieku czy statusu społecznego, kobiety wydają się mieć problem z higieną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ginekolog przeżywa często prawdziwy koszmar

Jeszcze jedna wypowiedź z forum, tym razem położnej z Warszawy:

- Ostatnio do przychodni przyszła 20-letnia dziewica. Zapytała nas, na czym polega badanie ginekologiczne. Kiedy powiedziałam, że jestem położną i wszystko jej wytłumaczę, krzyknęła przerażona, że nie planuje ciąży, więc położna jej niepotrzebna. W kółko powtarzała, że przysłała ją mama i wcale nie chce tu być. W końcu wyszła, nie godząc się na badanie.

Przed każdą wizytą u ginekologa musimy pamiętać o umyciu się, czystej bieliźnie. Na wizycie pacjentka będzie poproszona o rozebranie się od pasa w dół. Niektóre kobiety, żeby czuć się bardziej komfortowo, zakładają na ten dzień spódnice. Jednak jeżeli pójdziesz w spodniach, to nie ma się czego obawiać. Coraz więcej gabinetów ginekologicznych ma przygotowane jednorazowe spódniczki dla pacjentek. Ginekolog może także zapytać o datę pierwszej i ostatniej miesiączki. Lepiej sobie przypomnieć takie informacje przed wizytą i pójść przygotowaną. 

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej
2. Znany aktor po rozwodzie wpadł w alkoholizm. Nałóg prawie zniszczył mu życie

Nie róbmy tematu tabu z wizyt u ginekologów. Rozmawiajmy z mamą, koleżankami z pracy czy uczelni. Edukujmy się nawzajem. Jeżeli w domu czy w szkole nie otrzymałyśmy edukacji z zakresu higieny intymnej, nie wstydźmy się zapytać. Zawsze możemy poprosić o poradę lekarza. Nasze zdrowie jest najważniejsze. Dbajmy o siebie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Kobieta z ukrycia zobaczyła, jak zachowuje się pracownik salonu dla psów. Natychmiast chwyciła za telefon i zaczęła nagrywać
  4. Na łożu śmierci żona poprosiła męża o jedną przysługę. Dopiero po 4 latach zorientował się, jak z niego zaszydziła
  5. Mąż zostawił ją z 6 dzieci. 3 miesiące potem na tylnym siedzeniu auta dokonała odkrycia, przez które nie mogła przestać płakać

źródło: popularne.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News