Gimnazjum: 7 dzieci w szpitalu po ćwiczeniach antyterrorystycznych

Gimnazjum: 7 dzieci w szpitalu po ćwiczeniach antyterrorystycznych Źródło: wikimedia.org

Siedmioro dzieci trafiło do szpitala w wyniku ćwiczeń antyterrorystycznych, które odbyły się w gimnazjum w Drawsku Pomorskim. Miejscowe służby, chciały zaprezentować reakcję na ewentualny atak.

Piątka dzieci została już odesłana do domu. W szpitalu pozostały dwie dziewczynki w wieku 13 lat. Stan jednej z nich jest ciężki, jak mówią lekarze, przez godzinę potrzebowała pomocy anestezjologa. Według relacji lekarza jedna z dziewczynek została w szpitalu z uwagi na ból głowy, niskie ciśnienie i ogólne złe samopoczucie. Druga nastolatka przez godzinę była w stanie głębokiej śpiączki, lekarze nie wiedzą co spowodowało ten stan. Nie wykluczają przewiezienia trzynastolatki do szpitala referencyjnego. Służby miały ćwiczyć odbicie szkoły z rąk czterech uzbrojonych w broń i posiadających materiały wybuchowe napastników. Ćwiczeniom towarzyszyły wystrzały i wybuchy. Były także osoby udające rannych. Podczas ewakuacji budynku uczniowie byli kierowani do namiotów.  Panujący w namiotach zaduch miał zaszkodzić niektórym uczniom. Inni mieli się źle poczuć z powodu gazu, który symulował dym.

"Ustaliliśmy z dyrekcją szkoły, że te osoby już wcześniej na wszelkiego rodzaju apelach, gdy panował zaduch, traciły przytomność" - powiedział po zakończeniu ćwiczeń jeden ze strażaków.
jo, źródło: tvn24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News