Gilberto Benetton był doskonale znaną w branży odzieżowej postacią. Współtworzył bowiem markę, której produkty sprzedawane są dziś w ogromnej części świata. Biznesmen odszedł niestety w wieku 77 lat, pozostawiając modowy światek w głębokiej żałobie.

Gilberto Benetton urodził się 19 czerwca 1941 roku we włoskim Treviso. Opinia publiczna poznała go jako doskonałego przedsiębiorcę, który wraz ze swym rodzeństwem założył w 1965 roku markę nazwaną od swego nazwiska, czyli Grupę Benetton. W jej skład wchodzi oczywiście bardzo popularny United Colors of Benetton. Projekt przyniósł biznesmenowi milionowy dochód, a sama firma zaczęła otwierać kolejne sklepy w wielu państwach świata, w tym oczywiście Polsce. Niezmiennie znaleźć ją możemy w licznych pasażach krajowych galerii handlowych.

Nie żyje Gilberto Benetton. Biznesmen miał 77 lat

Benetton był ogromnym autorytetem przede wszystkim dla młodych pokoleń przedsiębiorców, którzy próbowali odnaleźć swoje miejsce w świecie mody. Bez wątpienia jego rodzina przetarła szlaki, pokazując, jak wypromować własną markę, czyniąc z niej ostatecznie gigantyczny, doskonale prosperujący biznes na komercyjną skalę, przy zachowaniu rodzinnego, włoskiego charakteru.

Warto zaznaczyć, że Benetton zasłużył się nie tylko dla rodzimej mody, ale także sportu. Był bowiem ogromnym fanem koszykówki, a nawet właścicielem profesjonalnego klubu z rodzinnego Treviso, w który chętnie inwestował swoje miliony.

Wolne chwile biznesmen starał się poświęcać rodzinie. Ze swą żoną, Lallą doczekał się dwóch córek – Barbary i Sabriny. Małżeństwo przez lata mieszkało niedaleko Wenecji, gdzie Benetton ostatecznie zmarł w wieku 77 lat.

Odszedł twórca United Colors of Benetton, zabrały go problemy zdrowotne

Jak podają media, przedsiębiorca od długiego czasu walczył z poważną chorobą. O jego śmierci poinformowano między innymi za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku marki United Colors of Benetton.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]

– Zapamiętamy Gilberta Benettona z serdecznością, szacunkiem i ogromną wdzięcznością. Chcielibyśmy poświęcić chwilę ciszy mężczyźnie, który stworzył wraz z rodzeństwem – Luciano, Giulianą i niedawno zmarłym Carlo podziwianą i szanowaną na całym świecie grupę – czytamy na jednym z portali społecznościowych w zaskakująco emocjonalnym oficjalnym oświadczeniu.

Zarówno fani marki, jak i wielu przedstawicieli modowego świata pogrążyli się w głębokiej żałobie. Do przyjaciół oraz krewnych Benettona spływają więc słowa wsparcia i współczucia ze wszystkich miejsc, do których dotarła biznesowa oraz artystyczna wizja przedsiębiorcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w M jak Miłość! Radosne wydarzenie zmieni się w prawdziwy koszmar
  2. Pies wymiotuje pianą i nie wiesz co robić? To niekoniecznie jest zatrucie
  3. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Miliony dzieci i kobiet umrze w cierpieniu
  4. Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Zarobki zwalają z nóg
  5. Katolicy nie mogą uwierzyć! Tak umierała Anna Przybylska, ujawniono po latach

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOwp.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.