Gigantycznym sukcesem mogą się pochwalić Polacy stojący za projektem „Golem”, potocznie nazywanym „Uberem dla komputerów”. W kilkanaście minut w ramach crowdfundingu udało im się zebrać zawrotną sumę ponad 34 milinów złotych.

W dużym skrócie, „Golem” to struktura na wzór „farm komputerów”, która umożliwia udostępnianie mocy obliczeniowej komputerów innym użytkownikom. Przyda się głównie tym użytkownikom komputerów, którzy chcą tworzyć skomplikowane i lepszej jakości programy czy grafiki, a nie mają funduszy na inwestowanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup „super komputerów”.

Jednak największe nadzieje pokładają w nim użytkownicy kryptowaluty tj. bitcoinów i innych. Dzięki „Golemowi” jej tworzenie będzie o wiele łatwiejsze i szybsze oraz dostępne dla większej ilości użytkowników komputerów.

Polacy, którzy stoją za „Golemem” osiągnęli już pierwszy gigantyczny sukces. Dokładnie w 19 minut od rozpoczęcia publicznej zbiórki w sieci uzyskali całą potrzebną im do dalszego rozwoju kwotę, czyli 8,6 milionów dolarów co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 34 miliony złotych.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: fintek.pl

...

Zobacz również