Choć polskie uczelnie wyższe nie znajdują się w światowej czołówce, to polscy studenci są tam na pewno. Koło naukowe przy Politechnice Wrocławskiej wygrało niezwykle prestiżowe zawody, które odbyły się w Barcelonie. 

Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej, bo tak brzmi pełna nazwa koła, wygrało we wszystkich kategoriach zawodów zorganizowanych w stolicy Katalonii. Ekipa złożona z trzydziestu osób, zaprezentowała tam swój projekt o nazwie LEM Falcon.

Jest to lekki motocykl napędzany energią elektryczną. Polacy wyprzedzili na podium Ukraińców i Rosjan. Ich pojazd waży 92 kilogramy i potrafi rozwinąć prędkość rzędu 130 kilometrów na godzinę. Studenci z Wrocławia przedstawili, według jury, najlepsze maszynę i biznes plan. Wygrali też klasyfikację generalną.

– Nawiązaliśmy kontakt z artystą wrocławskim, L.U.C- iem. Jest zainteresowany wsparciem nas. Głównie w sensie promocyjnym, np. przejazdy na naszym motocyklu, żeby pokazać ludziom, że dzieją się takie rzeczy, że studenci pracują nad czymś ciekawym – powiedział lider Koła, Paweł Stabla.

Zwycięstwo skomentował też prezes Koła przy PWr, Zbigniew Żelazny. O sukcesie podopiecznych dowiedział się chwilę przed swoim ślubem.

– Dowiedziałem się dosłownie kilka minut przed przysięgą małżeńską, dostałem smsa od Wojtka i od Pawła o treści: „Misja wykonana – wygraliśmy wszystkie możliwe konkurencje”. Po prostu miód na moje uszy – relacjonuje naukowiec.

Facebook/LEM Wrocław

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

źródło: wrealu24.pl

...

Zobacz również