Polityka Prawa i Sprawiedliwości, stojąca czasami w opozycji do zaleceń Unii Europejskiej, wywołuje na całym kontynencie ogrom emocji. Chociaż wydawało się, że partia rządząca nie zdecyduje się odpuścić i stanowczo będzie chciała stawiać na swoim, ostatecznie uległa przedstawicielom wspólnoty. Dla wielu zwolenników ugrupowania stanowi to prawdziwy szok.

Do Polski przyjechali właśnie członkowie delegacji z komisji środowiska Parlamentu Europejskiego. Ich wizyta ma bezpośredni związek z niezaprzestaniem wycinki Puszczy Białowieskiej, która trwa z inicjatywy rządu PiS. Jak się jednak okazuje, partia zdecydowała się… odpuścić w tej kwestii.

Przed oficjalną konferencją prasową przedstawiciele PE mieli minąć się w drzwiach z urzędnikami Ministerstwa Środowiska i dyrektorem Lasów Państwowych. To od nich usłyszeli ponoć informację, że wycinka drzew została właśnie wstrzymana.

Według zapowiedzi polskiego resortu środowiska jeszcze dziś Komisja Europejska będzie mogła zapoznać się z oficjalną odpowiedzią krajowego rządu na groźby nałożenia kar finansowych. Organ Unii miał się na nie zdecydować z powodu niedostosowania się Polski do wyroku Trybunału Sprawiedliwości pochodzącego z lipca tego roku.

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków