Popularny aktor popadł w niemałe kłopoty. Wszystko za sprawą podejrzenia o zdefraudowanie 4.5 miliarda dolarów przy produkcji „Wilka z Wall Street”.

Zarzuty stawiane są współzałożycielowi wytwórni Red Granite Pictures – Rizowi Aziz. Jego ojczym Najib Razak jest premierem Malezji, z której wypłynąć miały miliardy dolarów.

Pieniądze zostały wykorzystane między innymi do produkcji „Wilka z Wall Street”, w którym główną rolę odgrywał Leonardo DiCaprio. Według Departamentu Sprawiedliwości USA Aziz nie skąpił ich również swoim wspólnikom, wliczając w to znanego aktora.

DiCaprio miał w ten sposób otrzymać między innymi Oscara, którego przyjęcia odmówił Marlon Brando za film „Ojciec Chrzestny” oraz obraz namalowany przez Pabla Picassa.Teraz wszystkiego tego typu prezenty zostały odebrane aktorowi na czas śledztwa. Mimo to jego rzecznik zapowiedział już, że wszystkie rzeczy, które Di Caprio otrzymał z „podejrzanych źródeł” zostaną wystawione na aukcję, z której pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.


źródeł: wprost.pl

Zobacz również