Właśnie wybuchła potężna finansowa afera. Gigantyczny przekręt BitCoin, w którego centrum znalazła się Polska. Bitfinex to jedna z największych na świecie giełd BitCoina. Pieniądze firmowe idą na konto firmy-krzak do jednego z małych banków w Polsce.

BitCoin to wprowadzona do obrotu w 2009 roku kryptowaluta, niezależna od banków i innych instytucji finansowych i rządowych. Wartość BitCoina w ostatnim czasie znacząco i bardzo szybko poszybowała w górę.

ZOBACZ TAKŻE: Black Friday to perfidne oszustwo! Tak sklepy MANIPULUJĄ cenami

Lider przenosi pieniądze do banku w Skierniewicach

Wielka giełda BitCoina, Bitfinex, postanowiła, że wpływy z wpłat na depozyty w euro będą przechowywane w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Sprawa jest o tyle podejrzana, że wzbudziła ciekawość u Tomasza Kabarowskiego z serwisu kantorbitcoin.pl.

– Proszę sobie wyobrazić, że to Microsoft przenosi swoje pieniądze do banku w Skierniewicach – powiedział mężczyzna redaktorom innpoland.pl.

Ciekawość wzbudza również fakt, że firma z obrotami na poziomie 1,3 miliardów dolarów ulokowała swoje pieniądze w Skierniewicach. I to na konto spółki o kapitale zakładowym 5 tys. zł. Sprawa jest wyraźnie podejrzana.

– Uważam, że takie działanie można usprawiedliwić. Prowadzimy kantor i spotykamy się z pewną niechęcią instytucji finansowych. Mogę sobie wyobrazić, jak niechętnie spoglądają duże instytucje finansowe na kontrahentów, którzy są potentatami w handlu BitCoinem – skomentował tę kwestię Kabarowski.

Gigantyczny przekręt BitCoin

Bardzo podejrzane jest również to, że firma, która obraca miliardami euro z BitCoinu to tzw. „firma-krzak”, istniejąca chyba tylko i wyłącznie na papierze i w bankach. Crypto Sp z o. o. to spółka zarejestrowana w Michałowicach. Siedziba firmy jest bardzo skromna, można by ją pomylić z obskurnym sklepem albo jakimkolwiek innym miejscem świadczącym usługi. Centrum firmy, która posiada mnóstwo pieniędzy, to zwykły dom, zabity dechami na cztery spusty. W siedzibie nie ma nikogo.

– W tej całej układance to jest właśnie najdziwniejsze. Dlaczego Bitfinex posługuje się firmą, która jest ewidentną wydmuszką? To bardzo słabo wygląda pod względem wizerunkowym i podsyca element braku zaufania – podsumowuje Kabarowski.

źródło: innpoland.pl

One mają wszystko - oto 10 NAJPOTĘŻNIEJSZYCH rodzin świata [ZOBACZ!]


Kto jest bogatszy: Lewandowski czy Radwańska? Najbogatsi Polacy przed 40. w 2017 roku [ZOBACZ!]

Zobacz również