GIGANTYCZNE zmiany w banku Pekao. Co na to klienci?

GIGANTYCZNE zmiany w banku Pekao. Co na to klienci? Źródło: fot. wikipedia.org

Pekao jest jednym z największych banków w Polsce. Miliony osób powierzyło prowadzenie swojego konta oraz oszczędności właśnie tej spółce. Teraz dowiadujemy się, że w banku szykują się poważne zmiany i to na najwyższych szczeblach.

Pekao został założony jeszcze w 1929 roku, a na samej Giełdzie Papierów Wartościowych jest od 1998. Tak długi staż na polskim rynku bankowości sprawia, że wielu nowych klientów zamierza spółce swoje pieniądze, mając nadzieję, że ich środki są w nim bezpieczne. Jednak teraz w spółce szykowane są poważne zmiany, które zmartwiły część klientów.

Zmiany w Pekao

Nie da się ukryć, że większość z nas zwyczajnie obawia się zmian. Boimy się tego co nieznane i wolimy pozostać tam, gdzie wiemy czego się spodziewać i czujemy się bezpiecznie. Dotyczy to zarówno przeprowadzki, jak i zmiany miejsca zatrudnienia. Nie dziwi więc fakt, że niektórzy klienci wstrzymali oddech, gdy usłyszeli o zmianach w zarządzie swojego banku. Zarząd tak gigantycznej spółki odpowiedzialny jest za planowanie oraz kierowanie jej wszystkimi strukturami. To właśnie od nich zależy to, jak firma będzie się rozwijać i jaką obierze politykę swojej działalności.

Członkowie zarządu do wymiany - idą więc zmiany

Przy zmianach w członkach zarządu, czy odpowiedzialności za poszczególne działy najważniejsze jest, aby postawić na osoby znane w branży, a przede wszystkim doświadczone. W takiej sytuacji możemy mieć niemalże pewność, że podejmowane przez nich decyzje będą słuszne i zaowocują zarówno dla klientów, jak i spółki. Pierwsza na liście jest Magdalena Zmitrowicz, która będzie nadzorować pion małych i średnich przedsiębiorstw. Następny jest Tomasz Styczyński, który od tej pory zajmie się pionem bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej. Marek Tomczuk przejmie obszar bankowości prywatnej, który wcześniej podlegał Roksanie Ciurysek-Gedir.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rada nadzorcza uspokaja

Rada nadzorcza w swoich wypowiedziach uspokaja, że są to osoby o olbrzymim doświadczeniu i wiedzy, którą widać na pierwszy rzut oka. Tyczy się to szczególnie Magdaleny Zmitrowicz, która do tego banku trafiła w tym roku. - Znamy się blisko dwadzieścia lat, przez większość tego czasu pracowaliśmy razem lub tuż obok siebie. Magdalena to osoba, która doskonale radzi sobie w każdych warunkach biznesowych. Jest opanowana i spokojna, w czym pomaga jej olbrzymie doświadczenie na rynku finansowym. I jej wiedzę czuje każdy, kto choć chwilę z nią spędził - mówił Mariusz Tokarski, członek rady nadzorczej mBank Hipoteczny w rozmowie z money.pl. Wygląda na to, że klienci nie mają się, o co martwić, jednak dopiero czas pokaże, jak nowy rozkład sił w zarządzie banku poradzi sobie ze swoimi obowiązkami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  2. Córka Donalda Tuska wywołała medialną burzę! Wszystko przez jedno zdjęcie
  3. Biedronki w panice wycofują te produkty! Możecie się zatruć groźną bakterią
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News