pekao(1)
fot. wikipedia.org
Karol Zaborowski - 20 Grudnia 2018

GIGANTYCZNE zmiany w banku Pekao. Co na to klienci?

Pekao jest jednym z największych banków w Polsce. Miliony osób powierzyło prowadzenie swojego konta oraz oszczędności właśnie tej spółce. Teraz dowiadujemy się, że w banku szykują się poważne zmiany i to na najwyższych szczeblach.

Pekao został założony jeszcze w 1929 roku, a na samej Giełdzie Papierów Wartościowych jest od 1998. Tak długi staż na polskim rynku bankowości sprawia, że wielu nowych klientów zamierza spółce swoje pieniądze, mając nadzieję, że ich środki są w nim bezpieczne. Jednak teraz w spółce szykowane są poważne zmiany, które zmartwiły część klientów.

Zmiany w Pekao

Nie da się ukryć, że większość z nas zwyczajnie obawia się zmian. Boimy się tego co nieznane i wolimy pozostać tam, gdzie wiemy czego się spodziewać i czujemy się bezpiecznie. Dotyczy to zarówno przeprowadzki, jak i zmiany miejsca zatrudnienia. Nie dziwi więc fakt, że niektórzy klienci wstrzymali oddech, gdy usłyszeli o zmianach w zarządzie swojego banku.Zarząd tak gigantycznej spółki odpowiedzialny jest za planowanie oraz kierowanie jej wszystkimi strukturami. To właśnie od nich zależy to, jak firma będzie się rozwijać i jaką obierze politykę swojej działalności.

Członkowie zarządu do wymiany - idą więc zmiany

Przy zmianach w członkach zarządu, czy odpowiedzialności za poszczególne działy najważniejsze jest, aby postawić na osoby znane w branży, a przede wszystkim doświadczone. W takiej sytuacji możemy mieć niemalże pewność, że podejmowane przez nich decyzje będą słuszne i zaowocują zarówno dla klientów, jak i spółki. Pierwsza na liście jest Magdalena Zmitrowicz, która będzie nadzorować pion małych i średnich przedsiębiorstw. Następny jest Tomasz Styczyński, który od tej pory zajmie się pionem bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej. Marek Tomczuk przejmie obszar bankowości prywatnej, który wcześniej podlegał Roksanie Ciurysek-Gedir.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. Tych memów o niej nie zapomnimyCzytaj dalej

Rada nadzorcza uspokaja

Rada nadzorcza w swoich wypowiedziach uspokaja, że są to osoby o olbrzymim doświadczeniu i wiedzy, którą widać na pierwszy rzut oka. Tyczy się to szczególnie Magdaleny Zmitrowicz, która do tego banku trafiła w tym roku. - Znamy się blisko dwadzieścia lat, przez większość tego czasu pracowaliśmy razem lub tuż obok siebie. Magdalena to osoba, która doskonale radzi sobie w każdych warunkach biznesowych. Jest opanowana i spokojna, w czym pomaga jej olbrzymie doświadczenie na rynku finansowym. I jej wiedzę czuje każdy, kto choć chwilę z nią spędził - mówił Mariusz Tokarski, członek rady nadzorczej mBank Hipoteczny w rozmowie z money.pl. Wygląda na to, że klienci nie mają się, o co martwić, jednak dopiero czas pokaże, jak nowy rozkład sił w zarządzie banku poradzi sobie ze swoimi obowiązkami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  2. Córka Donalda Tuska wywołała medialną burzę! Wszystko przez jedno zdjęcie
  3. Biedronki w panice wycofują te produkty! Możecie się zatruć groźną bakterią
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News