Gigantyczne zaskoczenie z rana. Nie będzie Nord Stream 2!

Gigantyczne zaskoczenie z rana. Nie będzie Nord Stream 2!

Właśnie zakończyło się spotkanie premiera Morawieckiego z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. Przyniosło one totalne zaskoczenie: nie będzie Nord Stream 2.

Do Polski przyleciał sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Zaplanował on najpierw rozmowę z premierem Morawieckim, a później ma także zobaczyć się z Jarosławem Kaczyńskim. Na wspólnej konferencji premiera i sekretarza doszło do bardzo ważnej dla Polski deklaracji. Tillersoon zapowiedział, że sprzeciwiają się kolejnemu gazociągowi. ZOBACZ TAKŻE: Amerykanów zamurowało. Rex Tillerson spotka się z Kaczyńskim! Nord Stream 2 miało połączyć Rosję z Niemcami i dalszą częścią Europy. Biegnąć miał po dnie Morza Bałtyckiego i omijać miał Polskę. Dawało to Rosji wielką przewagę i kartę do gierek politycznych i gospodarczych, ponieważ Europa Wschodnia i Środkowa zaopatruje się w ich gaz.

Nie będzie Nord Stream 2?

Sekretarz zaznaczył, że bezpieczeństwo USA i Polski są kluczowe dla naszego partnerstwa. Merkel nie będzie z tego zadowolona, gdyż godzi to w interes jej kraju. ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Wyuzdana gra erotyczna i seks swingersów w legendarnym show TVN - Polska i Stany Zjednoczone są przeciwko Nord Stream 2, ponieważ widzimy, że zdecydowanie podważa to bezpieczeństwo energetyczne Europy i stabilność energetyczną tego regionu, w związku z czym Rosja ma kolejny instrument, żeby wykorzystać energię jako instrument polityczny. Podzielamy to stanowisko, ponieważ mamy wspólny kierunek i wiemy, że musimy dywersyfikować swoje źródła energii, ponieważ jest to szczególnie istotne dla długotrwałego bezpieczeństwa energetycznego dla Europy – powiedział Rex Tillerson. Źródło: wprost.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News