To wiadomości z ostatniej chwili. Według BBC w Wielkiej Brytanii ujawniana jest właśnie jedna z najbardziej bulwersujących spraw ostatnich lat. 

Wielu angielskich piłkarzy było w ostatnich latach zamieszanych w przeróżne seks-afery. Sprawy m. in. Ryana Giggsa czy Johna Terry’ego były co prawda bardzo głośne, jednak wszystko odbywało się w nich zgodnie z prawem. Tym razem jest inaczej.

Brytyjskie służby prowadzą śledztwo w sprawie aż 106 przypadków seksualnego napastowania m. in. nieletnich. W sprawę zamieszana jest naprawdę duża liczba drużyn. Chodzi o aż 30 brytyjskich klubów piłkarskich, z czego aż cztery z najwyższej klasy rozgrywkowej – Premier League.

Chociaż na razie media nie podają konkretnych nazwiska ani nazw klubów, to z pewnością poznamy je już wkrótce. Zdaniem BBC kilku byłych zawodników miało przyznać się, że jako dzieci byli molestowani seksualnie przez wysoko postawione w swoich klubach osoby.

Według policji, 98% ofiar afery to chłopcy w wieku od 7 do 20 lat. Służby próbują nawiązać również kontakt z innymi ofiarami. Zaznaczono, że śledztwo trwa, a wszystkie podane wyżej dane liczbowe mogą ulec zmianie.

...

Zobacz również