Gigantyczna ewakuacja! BOMBY w szkole w Jarosławiu

Gigantyczna ewakuacja! BOMBY w szkole w Jarosławiu

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. W Jarosławiu na boisku szkolnym znaleziono bomby. Cała okolica została ewakuowana w pośpiechu.

Relikty przeszłości zagroziły dzieciom i okolicznym mieszkańcom. W Jarosławiu obok Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Spytki, znaleziono około 40 pocisków z czasów II wojny światowej. Od rana na miejscu jest policja i saperzy, którzy zabezpieczają boisko szkolne, gdzie znaleziono niewypały. Na niewybuchy natrafiono podczas prac budowlanych, wczoraj koło godziny 17. O sprawie została poinformowana lokalna policja. Natychmiast wysłano pirotechnika na miejsce, by oszacował problem. Następnie wezwano saperów z Rzeszowa i szefa obrony cywilnej.

Zajmują się tym specjaliści

Od rana przy zabezpieczonym miejscu pracują saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Do tej pory odnaleźli ponad 40 pocisków. Ewakuowano wszystkich okolicznych mieszkańców, a zajęcia w szkole odwołano. Ludzie w Jarosławiu są przerażeni, ponieważ jeszcze takiej akcji u nich nie było. Co roku w Polsce znajduje się wiele niewybuchów z II wojny światowej. Trzeba pamiętać, aby nie podejmować działań na własną rękę i zawiadomić natychmiast policję. Fot. KPP Jarosław Fot. KPP Jarosław Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News