Wczoraj w godzinach wieczornych na sejmowym parkingu doszło do starcia między Obywatelami RP a członkami Straży Marszałkowskiej. Według tych pierwszych awanturę sprowokował jeden z pijanych strażników.

Zwolennicy opozycji bezprawnie wtargnęli na teren polskiego Sejmu, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o KRS. Na sytuację natychmiast zareagowała Straż Marszałkowska.

Do rękoczynów miał doprowadzić jednak strażnik, który znajdował się pod wpływem alkoholu. W efekcie wywołanej awantury Obywatele RP zostali usunięci siłą z terenu Sejmu.

Komenda Stołeczna Policji potwierdziła, że wskazany przez zwolenników opozycji strażnik miał 0.6 promila w wydychanym powietrzu. Po interwencji został on przewieziony na komisariat oraz zwolniony ze stanowiska.

Według Obywateli RP pozostali członkowie Straży Marszałkowskiej również mogli być pod wpływem alkoholu, jednak funkcjonariusze mieli odmówić przebadania ich alkomatem. Przedstawiciele policji zapewniają z kolei, że wszyscy strażnicy zostali przebadani.

Zobacz również

źródło: facebook.com/ObywateleRP.org