Facebook, to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Założona przez Marka Zuckerberga strona zrzesza obecnie blisko 2 mld użytkowników na całej kuli ziemskiej. Każda awaria powoduje zatem niemałe zamieszanie. W tej chwili Facebook nie działa prawie nigdzie.

Środowa awaria Facebooka ma swoje przyczyny prawdopodobnie u samych podstaw, np. w serwerach firmy. Wskazuje na to jej gigantyczny rozmiar. Problemy z serwisem są zgłaszane na całym świecie. Pierwsze sygnały pojawiły się po godzinie 17.15.

Facebook nie działa m.in. w Polsce, w Niemczech, Holandii, Włoszech, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. Podobne zgłoszenia o awariach są na obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Nieco mniej można ich znaleźć w centralnej części USA, jednak może to też być związane z mniejszą popularnością strony monitorującej zgłoszenia, albo samego serwisu społecznościowego w tym obszarze. Problemy Facebooka dotknęły także w Ameryce Południowej, gdzie najwięcej zgłoszeń jest w Brazylii.

Nie są wciąż znane przyczyny awarii, sam Facebook także ich nie podał. Większość zgłoszeń dotyczy problemów podczas ładowania strony, część problemów zaczyna się już podczas logowania.

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że awaryjnie też działa aplikacja mobilna. Można wprawdzie na niej przeglądać treści na Facebooku, nie da się jednak przesyłać wiadomości i dodawać postów. Z kolei komunikator Messenger działa bez zarzutów.

fot. screenshot/downdetector.pl

Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!


Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

Źródło: downdetector.pl

Zobacz również